Dwie tegoroczne absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu – Katarzyna Czerwińska i Patrycja Łaksa z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zostały laureatkami XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczennice zdobyły indeksy Wydziału Filozoficznego oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy opiekunowi merytorycznemu - Panu Jarosławowi Gałce i życzymy kolejnych sukcesów!
AKTUALNOŚCI
Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!
List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.
Minister edukacji zaznaczył również jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. -– napisał w liście Szef MEN.
Szef MEN zwrócił uwagę na działania podejmowane w ministerstwie w zakresie bezpiecznego powrotu do szkół.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Szanowni Uczniowie,
rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek) bez części oficjalnej, czyli w formie spotkań uczniów poszczególnych klas z wychowawcami:
- klasy II i IV o godz. 9:00,
- klasy I i III o godz. 10:00
Przydział sal:
Technikum Nr 4:
1. 1b - TŻ – Pani mgr Agata Kijak , sala 1 godz. 10:00
2. 1d - TF – Pani mgr Irena Kucyper, sala 101 godz.10:00
3. 1e - TB+ TE – Pani mgr Katarzyna Kucab – Klich, sala 207 godz.10:00
4. 2a - TF+TB – Pani mgr Justyna Krzemień, sala 104
5. 2b - TŻ – Pani mgr Bożena Noga, w zastępstwie Pani mgr inż. K. Fulbiszewska, sala 202
6. 2c - TŻ- Pani mgr Katarzyna Żmudka, sala 205
7. 2d - TF – Pani mgr Ewelina Kowalczyk, sala 12
8. 2e -TB+TE – Pani mgr Paulina Glanowska, sala 13
9. 3b - TŻ- Pani mgr inż. Marta Kocjan-Chmist, sala 201, godz.10:00
10. 3d -TF – Pani mgr Marzenna Wąs, sala 12, godz.10:00
11. 4b - TŻ- Pani dr Bożena Odrobińska, sala 206
12. 4d - TH+ TF – mgr Paulina Rawicka, sala 201
Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 4:
1. 1w - Pan mgr Marcin Tomsia, sala 103, godz.10:00
2. 1mz/w - Pan mgr Damian Bigaj, sala 13, godz.10:00
3. 2mz/w - Pani mgr inż. Gabriela Serwatka, sala 107
4. 2w – Pani mgr Beata Dumara – Urban, sala 102
5. 2mw1 - Pani mgr inż. Joanna Gorajczyk, sala 108
6. 2mw2- Pani mgr Monika Pastwa, sala 101
7. 2mw3 - Pan mgr Grzegorz Kiendracha, sala 1
8. 3w - Pani mgr Magdalena Woźniczka, sala 206 godz.10:00
9. 3mt/w – Pani mgr Katarzyna Markiewicz, sala 203 godz 10:00
Przypominamy o stroju galowym i maseczkach.
INFORMACJA
Szanowni Państwo,
informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły
I stopnia będących młodocianymi pracownikami.Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku
z wystąpieniem stanu epidemii.
KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA
W 2019r. zakończono termomodernizację Zespoł Szkół Nr 4 w Olkuszu w ramach projektu
„Kompleksowa termomodernizacja oraz wymiana instalacji elektrycznej na energooszczędną
w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Olkuskiego”Nazwa programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
(RPO WM), Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – spr.Wnioskodawca i Beneficjent bezpośredni projektu: Powiat Olkuski
Realizator projektu: Starostwo Powiatowe w Olkuszu
Nr projektu: RPMP.04.03.02-12-0211/16
Okres realizacji Projektu w latach: 2015-2019Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych oraz zastosowaniu energii odnawialnej, które mają wpływ na obniżenie aktualnej ilości zużywanej energii cieplnej i mocy cieplnej obiektów, obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz na redukcje emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych do powietrza. Zostały przeprowadzone prace usprawniające i podnoszące efektywność systemu cieplnego, modernizacja oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Przy określaniu szczegółowego zakresu prac dotyczących termomodernizacji obiektów kierowano się wnioskami Audytu, przepisami oraz wytycznymi opisanymi w kartach technicznych wybranych systemów służących wykonaniu zaplanowanych prac. Charakter planowanej inwestycji z założenia był całościowy, przewidziane zadania wzajemnie się uzupełniały, pozwalały
w sposób długofalowy zaspokoić potrzeby beneficjenta. Zrealizowana inwestycja jest wynikiem analiz dotychczasowego sposobu funkcjonowania i planów beneficjenta dotyczących utrzymania i rozwoju placówek oświatowych na kolejne lata. Wskazane w Audytach optymalne warianty przedsięwzięcia termomodernizacyjnego umożliwiające zmniejszenie strat przez przenikanie, są podstawą projektu i umożliwiają zmniejszenie kosztów rocznych utrzymania budynków oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Natomiast, jego istotne uzupełnienie stanowi wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz modernizacja oświetlenia. Projekt przyczynia się do znacznej poprawy efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej Powiatu Olkuskiego poprzez zmniejszenie zużycia energii końcowej o 59,53% oszczędności rocznie, zmniejszenie emisji CO2 o 58,12% oraz w wyniku realizacji projektu następuje obniżenie emisji pyłów PM10 o 59,87% oraz PM 2,5 o 59,87%. Projekt nie przewiduje wykorzystania Kogeneracji. W Audytach przewidziano zastosowanie zaworów pionowych oraz termostatycznych z głowicami, a także indywidualne liczniki C.O i C.W.U. dla wszystkich szkół.
HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH 2020
INFORMACJA DLA UCZNIÓW SZKOŁY BRANŻOWEJ
Od 18 maja br. Ministerstow Edukacji Narodowej wprowadziło możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkołach policealnych i dla klas III Branżowych Szkół I Stopnia.W uzasadnieniu do rozporządzenia są m. in.następujące informacje, które nas interesują (najbardziej istotny jego fragment ):
1. "W okresie od dnia 18 maja 2020 r. do dnia 7 czerwca 2020 r. zajęcia praktyczne będą mogły być prowadzone dla uczniów semestrów programowo najwyższych szkół policealnych, a także dla uczniów klas III branżowych szkół I stopnia wyłącznie z zakresu nauki jazdy pojazdem silnikowym, jeżeli kształcą się w zawodzie, dla którego podstawa programowa kształcenia w zawodzie przewiduje przygotowanie do uzyskania umiejętności kierowania pojazdem silnikowym albo do uzyskania kwalifikacji do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy i umiejętności kierowania pojazdem silnikowym.
2. Ponadto od 25 maja 2020 r. uczniowie klas programowo najwyższych branżowych szkół I stopnia i klas III technikum będą mogli odbywać staże uczniowskie, a uczniowie klas III technikum również praktyki zawodowe, u pracodawcy lub w indywidualnym gospodarstwie rolnym, po wyrażeniu zgody przez ucznia, a w przypadku niepełnoletniego ucznia – przez jego rodzica lub opiekuna prawnego. Wyżej wymienione zajęcia praktyczne, praktyki zawodowe i staże uczniowskie mogą być realizowane po uzyskaniu zgody ucznia, a w przypadku niepełnoletnich uczniów – po uzyskaniu zgody ich rodzica lub opiekuna prawnego, z zachowaniem ogólnopolskich standardów w zakresie zasad bezpieczeństwa związanych ze zwalczaniem epidemii COVID19, z uwzględnieniem wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania – w przypadku zajęć praktycznych w semestrach programowo najwyższych szkół policealnych.
3.Umożliwienie powrotu uczniom ostatnich semestrów szkół policealnych do realizacji zajęć praktycznych pozwoli m.in. na lepsze przygotowanie tych uczniów do końcowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie lub egzaminu zawodowego."Jak wynika z powyższego tekstu - nasi uczniowie na razie nie mają obowiązku powrotu na zajęcia praktyczne. Uczniowie realizują nauczanie zdalne w szkole.
Aby zajęcia praktyczne w zakładach pracy mogły być realizowane, konieczne są ustalenia między dorosłym uczniem, a w przypadku ucznia niepełnoletniego - z jego rodzicem - bo wyraźnie MEN pisze: "za zgodą rodzica". Uczniowie - młodociani pracownicy - muszą zgłaszać się do zakładów pracy w celu ustalenia oceny klasyfikacyjnej - ostateczny termin ustalenia wszystkich rocznych ocen klasyfikacyjnych to 19.06.2020r. ( przewidywane do 12.06.2020 ), aby mogli przejść do następnej klasy.
Rekomendowane jest wzięcie pod uwagę na zajęciach praktycznych oceny ucznia z I okresu i jego pracy w drugim okresie do 18 marca.
INFORMACJA DLA MATURZYSTÓW I UCZNIÓW ZDAJĄCYCH EGZAMIN ZAWODOWY
Zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa podczas egzaminu maturalnego i zawodowego.
a) Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną,b) Zdający, nauczyciel oraz każda inna osoba uczestnicząca w przeprowadzaniu egzaminu nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji
w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych,c) Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się,
d) Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek,
e) Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.,
f) Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą,
g) Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami,
h) Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń,
i) Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos,
j) Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających,
k) Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
1) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,
2) wychodzi do toalety,
3) podchodzi do niego egzaminator, aby ocenić rezultat pośredni (w części praktycznej EPKwZ i EZ),
4) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z Sali egzaminacyjnej.l) Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej,
ł) W przypadku egzaminu z przedmiotów/kwalifikacji, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z np. jednego słownika, należy korzystać z pojemnika z płynem dezynfekującym przed skorzystaniem z danego materiału egzaminacyjnego/urządzenia,
m) Przed rozpoczęciem egzaminu należy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa, w tym przede wszystkim:
1) zakazie kontaktowania się z innymi zdającymi,
2) obowiązku zakrywania ust i nosa w przypadku kontaktu bezpośredniego z nauczycielem, wyjścia do toalety lub wyjścia z sali egzaminacyjnej po zakończeniu pracy z arkuszem egzaminacyjnym,
3) niedotykania dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegania higieny kaszlu i oddychania: podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką,
4) konieczności zachowania odpowiedniego dystansu od innych zdających po zakończonym egzaminie.n) Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu, a wrażeniami po egzaminie należy dzielić się między sobą z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie,
o) Zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu,
p) Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
INFORMACJE O ORGANIZACJI KONSULTACJI
Szanowni Rodzice,
zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi organizacji konsultacji oraz zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły:
1. od 18 maja - prowadzenie bezpośrednich zajęć specjalistycznych, w tym rewalidacyjno-wychowawczych, rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju,
2. od 25 maja - organizacja konsultacji dla absolwentów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego;
3. od 1 czerwca - organizacja konsultacji dla uczniów wszystkich klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.
Konsultacje_w_szkole_____wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol.pdf
Rewalidacja_w_szkole_____wytyczne_GIS_MZ_i_MEN_dla_szkol.pdf
Oferta edukacyjna
Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA - zapraszamy!
Małopolskie klimaty
3 marca 2020r. uczniowie klasy 3d i 3b wyruszyli na wycieczkę do Krakowa "Szlakiem Młodej Polski". Program atrakcyjny: lekcja muzealna w Domu Mehoffera, galeria malarstwa w Muzeum w Sukiennicach, Kościół Franciszkanów- zrealizowany! Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Kubańska i Justyna Gałka - Szczupak.
„Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich.”
Do 03 maja 2020 r. czekamy na zgłoszenia do projektu „Lider młodzieżowy na rzecz lokalnego środowiska. Program kształtowania kompetencji społecznych uczniów olkuskich szkół średnich.”
Jeśli jesteś uczniem szkoły średniej, chcesz działać i motywować innych do wspólnych aktywności nasz projekt jest dla Ciebie.
Zakończenie roku klas IV
Drodzy Absolwenci!
Pamiętacie Studniówkę? To był piękny bal, czyli huczne rozpoczęcie odmierzania czasu do matury. Odświętnie przystrojona sala, wspaniali goście, tort z fajerwerkami, niezapomniana zabawa, której wspomnienie z uśmiechem powraca, a potem?
Potem codzienność szkolna, zwiększone tempo przygotowań do zbliżających się egzaminów, stres, czyli jak zawsze, jak co roku przed maturą. I nagle cisza… cisza, która się wzmaga, dźwięczy w uszach i niepokoi. Nie ma szkoły, gwaru, dzwonka, przytłacza pustka czterech ścian i zakazów. Pojawia się inny stres… już nie o wyniki egzaminów, oceny, czy ukończenie szkoły, ale silniejszy… stres o przyszłość, zdrowie i życie. U niektórych stres zamienił się w rozpacz, albo z kolei w rodzaj zwątpienia czy apatii.
Niewiadoma zdominowała nasze życie, nadeszły nowe czasy, które przewartościowały i drastycznie zmieniły nasze spojrzenie na świat, zburzyły poukładane już priorytety.
W tej nowej rzeczywistości przychodzi nam się pożegnać, bez tradycyjnej akademii, programu artystycznego, zdjęć, radosnej wrzawy i uroczystego zamieszania. Żegnamy się w ciszy klikających klawiszy, zza monitorów, czytając…
Ale z drugiej strony teraz mocy nabiera Słowo i Gest, bez fajerwerków i zewnętrznej oprawy Słowo i Gest docierają głębiej. W tej ciszy, jakże uroczystej mówię Wam: - Dziękuję…
dziękuję za Waszą obecność w historii Zespołu Szkół Nr 4, każda inicjatywę, w której wzięliście udział, za pracę na rzecz klasy i dla wspólnego dobra. Dziękuję za współpracę
i odpowiedzialne wybory, za to, co dane nam było przeżyć przez czteroletni Czas.Dziękuję Waszym Wychowawcom, za to, że widzieli w Was swoje dzieci i kształtowali
z pełną odpowiedzialnością, by zachować miarę sprawiedliwości na tle całej klasy,
by każdemu wypłacić według zasług i starań. Dzisiaj nie mogą Wam wręczyć świadectw, ale są myślą i mocno trzymają kciuki za Waszą dalszą drogę.Uczniowie klas trzecich wraz z Panią Bożeną Odrobińską i Panią Justyną Gałką – Szczupak przekazują Wam upominki z koniczynką na szczęście, by wiara w swoje możliwości upewniała Was, że spełnienie marzeń jest na każdym etapie możliwe.
PAMIĘTAJCIE!
Dorosłość to umiejętność przezwyciężania trudności i odnajdywania istoty życia pomimo wszystko. To znoszenie niedogodności i cierpienia w ciszy, dlatego w obecnej sytuacji, jako ludzie dorośli postarajcie się szukać dobrych stron. Ta postawa zapewni Wam giętkość trzciny, sprawi,
że w przyszłości odnajdziecie się w każdej sytuacji i nic Was nie złamie.Umocnieni tymi słowami ruszajcie w świat… POWODZENIA DRODZY ABSOLWENCI!
Dyrektor Szkoły - Marida Zoń
Wesołych Świąt!
Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie, nabierzmy ducha i podnieśmy głowy! Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, zatem "powstańmy z martwych", niech czas narzekania i czarnych scenariuszy odmieni wizja Świąt i stanie się początkiem pozytywnego nastawienia pomimo wszystko, radości z tego, że jesteśmy i żyjemy, czasem snucia pięknych planów, które już wkrótce zrealizujemy. Wszystkiego dobrego!
KOMUNIKAT NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH MEN
Szanowni Rodzice, Uczniowie.
Nauczyciele naszej szkoły od 12 marca zgodnie z planem lekcji będą wysyłać tematy lekcjii, materiały dla uczniów poszczególnych klas przez dziennik elektroniczny Librus. Zadaniem ucznia jest: odbieranie wiadomości, przepisywanie tematu do zeszytui wykonywanie czynności zleconych przez nauczyciela. W ten sposób unikniemy zaległościi wypełnimy czas w sposób użyteczny. Nauczyciele po ustabilizowaniu sytuacji i wznowieniu zajęć edukacyjnych na bazie przesłanych materiałów i zadań będą mieć podstawę do ustalenia uczniom ocen za wykonane zadania i ćwiczenia. Apelujemy, by Uczniowie unikali dużych skupisk ludzkich (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
Jeśli ktoś z Uczniów zapomniał loginu lub hasła do Librusa musi skontaktować się z panią wicedyrektor Teresą Stach (przez messengera) wówczas dostanie nowe hasło.
Dyrektor Szkoły
KOMUNIKAT
Informujemy, że od dnia 12 do 25.03.2020r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do Szkoły.Nauczyciele w dniu 12 marca pełnią dyżur w Szkole od 9:00 do 12:00 (o godz. 10:30 rozpocznie się konferencja w czytelni przeniesiona z godziny 15:00). Administracja i obsługa pracują w normalnym trybie.Zajęcia kół z projektu Małopolska Chmura Edukacyjna zostają odwołane, co do zajęć online informacje przekaże swojej grupie Pani Wicedyrektor.Odwołane są również kursy z projektu „Inwestujemy w zawodowców”.
O terminie ich kontynuacji uczniowie zostaną poinformowani w późniejszym terminie.Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.Od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników ( to znaczy, że kursy, które powinny się zakończyć 20 marca zostają od 16 marca przerwane oraz nie rozpoczną się kursy zaplanowane od 23 marca). O terminie ich kontynuacji uczniowie zostaną poinformowani później.
Dzień kobiet!
DROGIE PANIE!
W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA ŻYCZYMY DUŻO SZCZĘŚCIA, WIOSENNEGO SŁOŃCA, PROMIENNEGO UŚMIECHU I POGODY DUCHA.DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, CIEPŁO ORAZ UMIEJĘTNOŚĆ DOSTRZEGANIA TEGO, CO PIĘKNE.
Dzień otwarty
Sukces „Dnia Otwartego” naszej Szkoły!!! Ponad 360 uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami, wyjątkowi goście, mnóstwo atrakcji,integracja Społeczności Szkolnej w mega przedsięwzięciu,pozytywna energia i jeszcze więcej radości.DZIĘKUJEMY!!!
28
Ekologia i sztuka w jednym
28 lutego gościliśmy na Targach Bio Eko Natura w Katowicach, które odbywają się na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”. Zapoznaliśmy się z szeroką ofertą polskich producentów ekologicznej żywności, naturalnej kosmetyki, olejków eterycznych i wielu, wielu innych. Warto dodać, że obecnie ten zabytkowy obiekt stanowi przestrzeń ekspozycyjną dla Galerii Szyb Wilson, której celem jest promowanie młodych, odważnych artystów malarzy, grafików, fotografików, performerów.
Turniej Tenisa Stołowego
26 lutego w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt oraz chłopców. Udział w rozgrywkach zadeklarowało ponad 20 uczniów. Po wielu emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzców turnieju, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na Zawodach Powiatowych w tej dyscyplinie.Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Anna Roj, II miejsce Aleksandra Pietras, III miejsce Wiola Jedlińska. Po raz trzeci (tradycyjnie 🙂) Kamil Nowak zajął I miejsce wśród chłopców, II miejsce Bartłomiej Baranek, III miejsce Mateusz Górka.
Serdecznie gratulujemy! 🙂
Archiwum Aktualności