• ,, Warto się uczyć, trzeba się uczyć, opłaca się uczyć”

• Uczniowie klas 5c, 5d i 5e wzięli udział w corocznym Salonie Maturzystów ,,Perspektywy 23” organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński i Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.

Zgodnie z hasłem ,, Warto się uczyć, trzeba się uczyć, opłaca się uczyć” tegoroczni maturzyści zapoznali się z ofertą edukacyjną uczelni akademickich na rok 2024/25 oraz wzięli udział w spotkaniach z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych. Nie zabrakło również poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Organizatorem i kierownikiem wycieczki był Pan Jarosław Gałka, a funkcje opiekunów pełniły Wicedyrektor Katarzyna Markiewicz oraz Panie Marzenna Wąs i Paulina Glanowska.

• Zdrowie w trampkach i na obcasach

• Czy warto dbać o zdrowie?! Każdy zna odpowiedź na to pytanie, jednak nie każdy wie, że należy to robić w każdym wieku. „Zdrowie w trampkach i na obcasach” to tytuł konferencji, która odbyła się dziś 15.09.2023r. w MOK w Olkuszu. Ten przewrotny tytuł doskonale odzwierciedla potrzebę zdrowego stylu życia, profilaktyki oraz badań w życiu każdego z nas. Jednym z punktów konferencji był pokaz oraz konkurs „EKO-mody Dziewczyny z klasą i klimatem”. Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Anastasiia Samarina z kl. 3d. Jej strój został przygotowany wspólnie z koleżanką z klasy Martyną Piputą. Anastasiia poza podium otrzymała również tytuł Miss Foto. Ale to nie wszystko! Naszych uczniów można było także zobaczyć, serwujących pyszne ciasteczka, które powstały w Laboratorium Smaku ZS Nr 4.

Za zaproszenie na tak ważną i ciekawą konferencję dziękujemy organizatorom: Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu oraz Lokalnej Grupie Działania Nad Białą Przemszą.

• Rok szkolny 2023/2024 czas START

• Powitaliśmy całą Społeczność Szkolną z Centrum Dowodzenia na czele, a szczególnie nową Panią wicedyrektor - Katarzynę Markiewicz, 10 klas pierwszych i 19 nowych nauczycieli. Pani Dyrektor podziękowała za długoletnią współpracę Pani Małgorzacie Dudzińskiej byłemu wicedyrektorowi i nauczycielowi przedmiotów zawodowych budowlanych. Uczniowie klas 4b i 4e, pod egidą wychowawców: Pani Katarzyny Kucab - Klich i Pani Agaty Kijak, życzyli wszystkim obecnym kreatywności i dążenia do obranych celów. W programie artystycznym wystąpili: Wiktoria Barczyk, Zuzanna Karcz, Karolina Krawczyk, Paulina Warzecha, Olaf Popiel i Dominik Gamrat, Magdalena Głowacka, Wiktoria Waluga, Klaudia Kulig, Emilia Olewicz, Natalia Michalik, Weronika Dyda, Karolina Kordaszewska, Karolina Kula, Kamil Struzik, Michał Piwowarski. To będzie kolejny PIĘKNY ROK!!!