• Urodziny szkoły

• "Urodziny szkoły" - czyli uroczysta akademia z okazji 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej Było mądrze, dostojnie i smacznie Gala była okazją do wręczenia Nagród Dyrektora ZS Nr 4 oraz wyłonienia laureatów Powiatowego Konkursu Historycznego: "Uchwalenie i działalność Komisji Edukacji Narodowej - czołowe postacie polskiego oświecenia".

Wydarzenie uświetnili swoją obecnością: Pan Bogumił Sobczyk - Starosta Olkuski , Pani Paulina Polak - Wicestarosta Powiatu Olkuskiego, Pani Joanna Szatan-Kenderow - Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Pan Piotr Polak- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Pan Grzegorz Turski- Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego w Olkuszu oraz nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych.

• 14 X - serdeczne życzenia

• Szanowni Państwo Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

W tym szczególnym Dniu, jakim jest 14 października życzę Państwu, by nasza Szkoła była nadal miejscem wsparcia i zrozumienia, kontakt z młodzieżą siłą inspiracji, a proces edukacji źródłem pokoleniowej interakcji. Dziękuję za wspólne inicjatywy, kreowanie Szkoły, jako miejsca nowoczesnego, innowacyjnego i z roku na rok coraz doskonalszego. Jesteśmy sobie potrzebni, zatem wspierajmy się i szanujmy. Wszystkiego najlepszego!!! Ekspedycja Murzasichle 2023 przesyła na Legionów Polskich 1 echo Tatr, szum siklawy i złoty promień znad Giewontu.

Marida Zoń i Centrum Dowodzenia

• Warsztaty z języka angielskiego przy wsparciu technologii wirtualnej rzeczywistości

• Pierwszą sobotę października wypełniły w naszej szkole warsztaty realizowane w ramach projektu  „Międzynarodowe Centrum Dialogu i Współpracy”, program Wspierania Rozwoju Międzynarodowych Domów Spotkań na lata 2021–2030. Edycja 2021

Spotkania z czterema grupami były podzielone na dwa moduły:

1/ zajęcia z języka angielskiego, których celem było przezwyciężanie barier komunikacyjnych,

2/ doskonalenie nauki języka obcego przy wsparciu technologii wirtualnej rzeczywistości,  wykorzystanie immersji językowej w niestandardowym środowisku.

Poznanie zagadnień związanych z różnicami pomiędzy rzeczywistością rozszerzoną a wirtualną pozwoliło połączyć obszar sztuki z techniki.

Razem z uczniami stworzyliśmy miejsce służące pracy zespołowej, twórczej z ogromnymi pokładami pozytywnej energii. Cały team spisał się na medal Dziękujemy!

Słowa podziękowania wędrują do Dyrekcji Szkoły za pomoc w organizacji warsztatów oraz do trenerów

Do zobaczenia 28 października

Akademia RICO

Projekt  „Międzynarodowe Centrum Dialogu i Współpracy” jest realizowany przez Międzynarodowe Centrum Partnerstwa – Partners w partnerstwie z Towarzystwem Oświatowym Ziemi Chrzanowskiej.