• INNOWACJA: SAVOIR-VIVRE DLA ELIT ZAWODOWYCH

• „Savoir – vivre dla elit zawodowych”

• Tytuł innowacji: „Savoir – vivre dla elit zawodowych”

Autor: Marida Zoń

Rodzaj: innowacja mieszana (wychowawczo – organizacyjna)

Zakres czasowy: rok szkolny 2022/23

Cel: położenie nacisku na rolę wychowawczą Szkoły w procesie przygotowania ucznia do przyszłej pracy zawodowej opartej na kontakcie z klientem.

Opis innowacji:

-nawiązanie kontaktu z „Akademią dobrych manier” lub „Galicyjską Szkołą Smaku”, jako patronem innowacji, a jednocześnie instytucją dającą merytoryczne wsparcie w postaci cyklu wykładów organizowanych dla nauczycieli i uczniów.

- podporządkowanie tematyki organizowanych przez Szkołę działań: akademii, konkursów itp. tematowi innowacji,

- wprowadzenie do tematyki godzin z wychowawcą treści korespondujących z ideą savoir vivre’u,

- opracowanie przez wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami kodeksu zachowań, tzw. „Etykietnik klasy… ”,

- uzupełnianie zakładki na stronie Szkoły o informacje na temat innowacji,

-dzielenie się przez nauczycieli materiałami w temacie ABC dobrego wychowania i udostępnianie przez dziennik Librus lub gromadzenie materiałów w stworzonej na stronie Szkoły zakładce.