• KOŁO MŁODYCH EKOLOGÓW

• DZIAŁANIA

Drzewa owocowe

Posadzenie drzew owocowych – śliw, jabłoni, czereśni na terenie przyszkolnym. Drzewka zostały podarowane przez ekodoradcę Starostwa Powiatowego w Olkuszu, pana Łukasza Zarzyckiego.

Instruktaż użytkowania recyklomatu w szkole.

Przeprowadzenie wśród uczniów klas pierwszych instruktażu użytkowania recyklomatu w szkole.

Tulipany

Posadzenie tulipanów na terenie przyszkolnym.

Nocleg dla jeża

Utworzenie noclegu dla jeża – podobnie jak przed rokiem ze sterty liści i gałęzi.

Wycieczka do Rezerwatu Pazurek

Wycieczka do Rezerwatu Pazurek w towarzystwie pana Łukasza Zarzyckiego – ekodoradcy w Starostwie Powiatowym w Olkuszu. Grupę prowadziła pani Katarzyna Majewska – przewodnik PTTK po Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

• 30 września 2023

Pierwsze zebranie Koła Młodych Ekologów w roku szkolnym 2023/24

• 30 września 2023

Nadanie EKOzwrotów uzyskanych podczas szkolnej zbiórki rzeczy używanych.

• 29.09.2023

EKOzwrot

Koło Młodych Ekologów zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Fundacja Odzyskaj Środowisko oraz InPost pod hasłem EKOzwrot.
                Idea jest prosta - daj niepotrzebnym rzeczom nowe życie!
                Prosimy o przynoszenie używanych LECZ NIEZNISZCZONYCH rzeczy. Mogą to być:

• tekstylia
                • małe AGD
                • książki
                • zabawki elektroniczne
                • artykuły dziecięce
                • obuwie
                • sprzęt sportowy.

Ubrania powinny być wyprane, buty sparowane.

Zbiórka w naszej szkole potrwa do piątku, 29.09.2023.

Rzeczy można zostawiać u pani Katarzyny Kucab - Klich oraz pani Magdaleny Bartkowiak.

Rzeczy zostaną przesłane do Fundacji i na pewno ucieszą niejedną osobę!

Liczymy na Was - drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Mając kod przyznany naszej szkole można również nadać EKOzwrot samodzielnie z wykorzystaniem strony InPost. Zapraszamy wszystkich Przyjaciół ZS4 do wsparcia naszej inicjatywy! 🙂

• 19.09.2023

Koło Młodych Ekologów

Koło Młodych Ekologów zaczyna swoją działalność w roku szkolnym 2023/24! Wiele pracy przed nami, wiele ciekawych inicjatyw. A tymczasem ... w ostatnim dniu pięknej wrześniowej pogody zebraliśmy zioła posadzone wiosną na terenie przyszkolnym. Część zostanie wykorzystana bezpośrednio przez szkolne Laboratorium Smaku, część zasuszona i wykorzystana podczas zimowych miesięcy.

• 24.06.2023

Działania koła młodych ekologów.