• Zakończenie roku klas IV
     • Zakończenie roku klas IV

     • Drodzy Absolwenci!

       

      Pamiętacie Studniówkę? To był piękny bal, czyli huczne rozpoczęcie odmierzania czasu do matury. Odświętnie przystrojona sala, wspaniali goście, tort z fajerwerkami, niezapomniana zabawa, której wspomnienie z uśmiechem powraca, a potem?

      Potem codzienność szkolna, zwiększone tempo przygotowań do zbliżających się egzaminów, stres, czyli jak zawsze, jak co roku przed maturą. I nagle cisza… cisza, która się wzmaga, dźwięczy w uszach i niepokoi. Nie ma szkoły, gwaru, dzwonka, przytłacza pustka czterech ścian i zakazów. Pojawia się inny stres… już nie o wyniki egzaminów, oceny, czy ukończenie szkoły, ale silniejszy… stres o przyszłość, zdrowie i życie. U niektórych stres zamienił się w rozpacz, albo z kolei w rodzaj zwątpienia czy apatii.

      Niewiadoma zdominowała nasze życie, nadeszły nowe czasy, które przewartościowały i drastycznie zmieniły nasze spojrzenie na świat, zburzyły poukładane już priorytety.

      W tej nowej rzeczywistości przychodzi nam się pożegnać, bez tradycyjnej akademii, programu artystycznego, zdjęć, radosnej wrzawy i uroczystego zamieszania. Żegnamy się w ciszy klikających klawiszy, zza monitorów, czytając…

      Ale z drugiej strony teraz mocy nabiera Słowo i Gest, bez fajerwerków i zewnętrznej oprawy Słowo i Gest docierają głębiej. W tej ciszy, jakże uroczystej mówię Wam:  - Dziękuję…

      dziękuję za Waszą obecność w historii Zespołu Szkół Nr 4, każda inicjatywę, w której wzięliście udział, za pracę na rzecz klasy i dla wspólnego dobra. Dziękuję za współpracę
      i odpowiedzialne wybory, za to, co dane nam było przeżyć przez czteroletni Czas.

      Dziękuję Waszym Wychowawcom, za to, że widzieli w Was swoje dzieci i kształtowali
      z pełną odpowiedzialnością, by zachować miarę sprawiedliwości na tle całej klasy,
      by każdemu wypłacić według zasług i starań. Dzisiaj nie mogą Wam wręczyć świadectw, ale są myślą i mocno trzymają kciuki za Waszą dalszą drogę.

      Uczniowie klas trzecich wraz z Panią Bożeną Odrobińską i Panią Justyną Gałką – Szczupak przekazują Wam upominki z koniczynką na szczęście, by wiara w swoje możliwości upewniała Was, że spełnienie marzeń jest na każdym etapie możliwe.

       PAMIĘTAJCIE!

      Dorosłość to umiejętność przezwyciężania trudności i odnajdywania istoty życia pomimo wszystko. To znoszenie niedogodności i cierpienia w ciszy, dlatego w obecnej sytuacji, jako ludzie dorośli postarajcie się szukać dobrych stron. Ta postawa zapewni Wam giętkość trzciny, sprawi,
      że w przyszłości odnajdziecie się w każdej sytuacji i  nic Was nie złamie.

      Umocnieni tymi słowami ruszajcie w świat… POWODZENIA DRODZY ABSOLWENCI!

       

      Dyrektor Szkoły - Marida Zoń

       

       

    • Wesołych Świąt!
     • Wesołych Świąt!

     • Drodzy Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie, nabierzmy ducha i podnieśmy głowy! Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, zatem "powstańmy z martwych", niech czas narzekania i czarnych scenariuszy odmieni wizja Świąt i stanie się początkiem pozytywnego nastawienia pomimo wszystko, radości z tego, że jesteśmy i żyjemy, czasem snucia pięknych planów, które już wkrótce zrealizujemy. Wszystkiego dobrego!

    • KOMUNIKAT NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH MEN
     • KOMUNIKAT NA PODSTAWIE WYTYCZNYCH MEN

     • Szanowni Rodzice, Uczniowie.

      Nauczyciele naszej szkoły od 12 marca zgodnie z planem lekcji będą wysyłać tematy lekcjii, materiały dla uczniów poszczególnych klas przez dziennik elektroniczny Librus. Zadaniem ucznia jest: odbieranie wiadomości, przepisywanie tematu do zeszytui wykonywanie czynności zleconych przez nauczyciela. W ten sposób unikniemy zaległościi wypełnimy czas w sposób użyteczny. Nauczyciele po ustabilizowaniu sytuacji i wznowieniu zajęć edukacyjnych na bazie przesłanych materiałów i zadań będą mieć podstawę do ustalenia uczniom ocen za wykonane zadania i ćwiczenia. Apelujemy, by Uczniowie unikali dużych skupisk ludzkich (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).

      Jeśli ktoś z Uczniów zapomniał loginu lub hasła do Librusa musi skontaktować się z panią wicedyrektor Teresą Stach (przez messengera) wówczas dostanie nowe hasło.

      Dyrektor Szkoły

    • KOMUNIKAT
     • KOMUNIKAT

     • Informujemy, że od dnia 12 do 25.03.2020r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do Szkoły.Nauczyciele w dniu 12 marca pełnią dyżur w Szkole od 9:00 do 12:00 (o godz. 10:30 rozpocznie się konferencja w czytelni przeniesiona z godziny 15:00). Administracja i obsługa pracują w normalnym trybie.Zajęcia kół z projektu Małopolska Chmura Edukacyjna zostają odwołane, co do zajęć online informacje przekaże swojej grupie Pani Wicedyrektor.Odwołane są również kursy z projektu „Inwestujemy w zawodowców”.

      O terminie ich kontynuacji uczniowie zostaną poinformowani w późniejszym terminie.Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły, realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach.Od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników ( to znaczy, że kursy, które powinny się zakończyć 20 marca zostają od 16 marca przerwane oraz nie rozpoczną się kursy zaplanowane od 23 marca). O terminie ich kontynuacji uczniowie zostaną poinformowani później.

    • Dzień kobiet!
     • Dzień kobiet!

     • DROGIE PANIE!

      W DNIU WASZEGO ŚWIĘTA ŻYCZYMY DUŻO SZCZĘŚCIA, WIOSENNEGO SŁOŃCA,  PROMIENNEGO UŚMIECHU I POGODY DUCHA.DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ OBECNOŚĆ, ŻYCZLIWOŚĆ, CIEPŁO ORAZ UMIEJĘTNOŚĆ DOSTRZEGANIA TEGO, CO PIĘKNE.

     • Dzień otwarty

     • Sukces „Dnia Otwartego” naszej Szkoły!!! Ponad 360 uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami, wyjątkowi goście, mnóstwo atrakcji,integracja Społeczności Szkolnej w mega przedsięwzięciu,pozytywna energia i jeszcze więcej radości.DZIĘKUJEMY!!!

    • Ekologia i sztuka w jednym
     • Ekologia i sztuka w jednym

     • 28 lutego gościliśmy na Targach Bio Eko Natura w Katowicach, które odbywają się na terenie byłego szybu kopalnianego KWK „Wieczorek”. Zapoznaliśmy się z szeroką ofertą polskich producentów ekologicznej żywności, naturalnej kosmetyki, olejków eterycznych i wielu, wielu innych. Warto dodać, że obecnie ten zabytkowy obiekt stanowi przestrzeń ekspozycyjną dla Galerii Szyb Wilson, której celem jest promowanie młodych, odważnych artystów malarzy, grafików, fotografików, performerów.

    • Turniej Tenisa Stołowego
     • Turniej Tenisa Stołowego

     • 26 lutego w naszej szkole odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt oraz chłopców. Udział w rozgrywkach zadeklarowało ponad 20 uczniów. Po wielu emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzców turnieju, którzy będą reprezentowali naszą szkołę na Zawodach Powiatowych w tej dyscyplinie.Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Anna Roj, II miejsce Aleksandra Pietras, III miejsce Wiola Jedlińska. Po raz trzeci (tradycyjnie 🙂) Kamil Nowak zajął I miejsce wśród chłopców, II miejsce Bartłomiej Baranek, III miejsce Mateusz Górka.

      Serdecznie gratulujemy! 🙂

    • Informacja dla rodziców i uczniów
     • Informacja dla rodziców i uczniów

     • W związku z zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o zapoznanie się z informacjami dostępnymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: 

      https://www.gov.pl/web/edukacja/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie--informacja-ministerstwa-zdrowia

       

    • Artur Gotz w Olkuszu!
     • Artur Gotz w Olkuszu!

     • 145 uczniów naszej szkoły odwiedziło olkuski MOK, by zobaczyć na scenie Artura Gotza Artur Gotz Priv- aktora i wokalistę rodem właśnie z naszego Srebrnego Miasta. Artysta zagrał ponad 500 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Oksfordzie, Londynie, Pradze, Lozannie, Wiedniu i na Cyprze, a także podczas trzech tournée po USA i dwóch tras koncertowych w Australii, Nowej Zelandii i Kubie. Spektakl "Pierwszy raz" w reż. Adama Biernackiego zmusił do refleksji na temat istoty prawdy w uczuciach, gdzie odgrywanie ról i przybieranie masek po prostu nie ma sensu, pokutuje złymi wyborami i poczuciem spóźnionego żalu. Niedojrzałość emocjonalna, to czas, który lepiej przeczekać, niż rozpamiętywać błędy, których i tak nie da się nigdy naprawić.

    • Koncert „Klezmorim Trio”
     • Koncert „Klezmorim Trio”

     • W środę, 12 lutego 2020r. klasy 3b i 3d udały się wraz z wychowawczyniami – p. Bożeną Odrobińską i Justyną Gałką-Szczupak oraz panią Katarzyną Radwańską do Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu  na koncert edukacyjny zespołu „Klezmorim Trio”. Ta trzyosobowa grupa wokalno-insturmentalna „opowiedziała” o życiu codziennym w przedwojennej Polsce, w oparciu o kulturę żydowską.

      Dzięki granej na żywo muzyce, wykładom i zdjęciom, prezentowanym podczas występu widzowie przenieśli się w magiczny świat świąt, uroczystości, języków, potraw, klezmerów i społeczności, które wspólnie ze sobą żyły i przenikały się. Był to doskonały czas do zatrzymania się w dzisiejszym „zabieganym” świecie i refleksji nad szeroko pojętą kulturą.

    • Spotkanie autorskie z Jarosławem Nowosadem
     • Spotkanie autorskie z Jarosławem Nowosadem

     • W walentynkowy wieczór odbyło się niezwykle ciekawe spotkanie z Jarosławem Nowosadem - prozaikiem, poetą, krytykiem, dziennikarzem, redaktorem kwartalnika "Afront". Przepyszny poczęstunek był dziełem Pań: Katarzyny Żmudki oraz Marty Chmist - wspieranych przez klasę 1c i 2b.

     • Studniówka 2020

     • Wyjątkowe emocje za nami, dziękujemy za obecność Panu Staroście i innym wspaniałym Gościom. Rodzicom i Wychowawcom dziękujemy za ogrom przygotowań, które owocowały wspaniałą zabawą, a Młodzieży za jakże dorosłą postawę i niezapomnianą atmosferę.

    • Ogłaszamy nabór do VI etapu projektu ERASMUS+
     • Ogłaszamy nabór do VI etapu projektu ERASMUS+

     • Projekt przewiduje wyjazd 18  uczniów w zawodzie technik hotelarstwa / technik żywienia i usług gastronomicznych na 4 tygodniową praktykę zawodową w terminie:2020-06-01 do 2020-06-29
      Prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony szkoły, sekretariatu lub koordynatora projektu w sali 206.

      TERMINY:
      1. Rozmowa kwalifikacyjna  - p. Glanowska – rozmowa w języku niemieckim do 29.02.2020
      2. Złożenie dokumentów rekrutacyjnych – do 09-03-2020
      3. Ogłoszenie wyników rekrutacji  17-03-2020
      4. Opublikowanie list uczniów zakwalifikowanych do projektu oraz listy rezerwowej
       17-10-2019
      5. Potwierdzenie przez uczniów udziału w projekcie 31-03-2020
      6. Rozpoczęcie zajęć przygotowujących do realizacji mobilności od 01.04.2020

       

      Warunkiem przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej projektu jest dostarczenie następujących dokumentów:
      1. Wypełniony formularz zgłoszeniowy
      2. Wypełnioną ankietę dla kandydata
      3. Wypełniony dokument „Zgoda rodziców”

      Wypełnione dokumenty należy złożyć w sekretariacie szkoły lub koordynatora projektu.

      Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby uczestników rekrutacja może zostać wznowiona w dowolnym momencie trwania projektu.

      Koordynatorem projektu jest Pani Paulina Rawicka.- sala 206

      UWAGA!

      W mobilności mogą uczestniczyć tylko uczniowie,  którzy do 31.05.2020 ukończą 16 lat!!!

      Potwierdzenie udziału wiąże się z posiadaniem ważnego dokumentu tożsamości ( PASZPORT lub DOWÓD OSOBISTY) oraz wyrobieniem karty EKUZ.

      Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu.

    • Szkolenie firmy QUICK-MIX
     • Szkolenie firmy QUICK-MIX

     • Dzięki nawiązanej współpracy między szkołą a firmą quick-mix, uczniowie klasy 1e uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym efektów dekoracyjnych. Profesjonalne szkolenie teoretyczno – praktyczne zostało przeprowadzone przez Specjalistę ds. Zastosowania Produktów, pana Piotra Jendruscha. Uczniowie pod fachowym okiem instruktora mogli samodzielnie wykonać efekty dekoracyjne na bazie produktów firmy quick-mix. Dla młodzieży była to okazja do zdobycia nowych umiejętności i zebrania kolejnych doświadczeń na drodze kształcenia zawodowego.

    • FIRMA QUICK-MIX PRZYJACIELEM ZS NR 4.
     • FIRMA QUICK-MIX PRZYJACIELEM ZS NR 4.

     • Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4 im. KEN w Olkuszu wraz ze społecznością szkolną nadali Firmie quick-mix zaszczytny tytuł Przyjaciela Szkoły. Wyróżnienie to otrzymaliśmy w podziękowaniu za wsparcie
      w zorganizowaniu stoiska prezentującego zawody budowlane podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów w Krakowie.

      Szczególne podziękowania należą się naszym pracownikom - Grzegorzowi Lechowskiemu (Produkt Manager) oraz Piotrowi Jendruschowi (Specjalista ds. Zastosowania Produktów) za kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie podczas aranżacji powierzchni stoiska oraz zorganizowanie pokazu obudowy kominka, a także wsparcie merytoryczne uczniów.

      Marka quick-mix współpracuje od kilku lat z Dyrekcją, Nauczycielami i Uczniami Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu. W tym czasie panowie Grzegorz Lechowski oraz Piotr Jendrusch przygotowali i przeprowadzili dla uczniów Szkoły szereg szkoleń na temat nowoczesnych materiałów oraz technologii budowlanych.

    • Zajęcia z carvingu
     • Zajęcia z carvingu

     • W pracowni hotelarskiej odbywały się zajęcia z carvingu. Jest to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Uczniowie klasy 1C pokazali swoje cebulowe fantazje.

    • Praktyki w Grecji
     • Praktyki w Grecji

     • Wychodzimy z propozycja praktyk zawodowych dla pełnoletniej młodzieży z klas hotelarskich i gastronomicznych. Praktyki odbędą się w  luksusowych hotelach na Krecie, Rodos lub KOS.

      Stawki jakie oferują hotelarze to od 400-550 euro miesięcznie w zależności od hotelu, długości trwania praktyk, doświadczenia. Hotele zapewniają przelot, zakwaterowanie, wyżywienie i certyfikat odbycia praktyk

      Warunki jakie muszą spełniać uczniowie to komunikatywna znajomość języka angielskiego,
      Wyjazdy tak jak zwykle są na 3 miesiące.

      Filmik o praktykach: https://liblink.pl/MXAeI4OLYx
      Prosimy o kontakt z Panią Barbarą Tarką. 
      Praktyki Studenckie w Grecji Tel +48 660490914; Fax +48 12 345 0515

      Podłęska 17c/36 Krakówe-mail biuro@praktykistudenckie.euweb www.praktykistudenckie.eu

    • MISIE RATOWNISIE
     • MISIE RATOWNISIE

     • Pierwsze pluszaki już są! Akcja nabiera rozpędu! Zbieramy dla dzieci poszkodowanych w wypadkach, nie pozostańmy obojętni! Pluszaki nie muszą być nowe, ale muszą być czyste i nie zniszczone, wielkości 25 - 40 cm. Akcja trwa do ferii. Pluszaki przynosimy do p. K. Markiewicz i p. K. Fulbiszewskiej

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 4 w Olkusz, ul. Legionów Polskich 1
   • szkola@zs4olkusz.pl
   • (32) 643-09-33
   • Ul. Legionów Polskich 1
 • Galeria zdjęć

   brak danych