• Sukces w Sejmiku Poetyckim 2020!
     • Sukces w Sejmiku Poetyckim 2020!

     • Wspaniała informacja dotarła do Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu! Zdobywcą Brązowego Liścia Bukowego w kategorii - do 18 lat, został Paweł Kieres - uczeń klasy 2E technikum eksploatacji portów i terminali/ technikum budownictwa. Była to już 28 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno. Warto podkreślić, że to debiut konkursowy młodego artysty, dlatego tym bardziej gratulujemy i życzymy nieustającej inspiracji w twórczym działaniu.

      Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz.

       

      "Remedium"

      stracone nadzieje

      przyjaciele

      klaszczą na poprawność

      nie powstrzymują

      gdy biegniesz w bagno

      wychodząc

      zrozumiesz

      muzyków jest wielu

      a wciąż tańczę sam

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZS NR 4
     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZS NR 4

     • W związku z zakwalifikowaniem powiatu olkuskiego do czerwonej strefy, oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych  zajęcia lekcyjne  (z wyjątkiem zajęć praktycznych) w Zespole Szkół Nr 4 prowadzone będą zdalnie z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość.

      Nauczanie zdalne będzie obowiązywało od 19 października 2020r. (poniedziałek) do odwołania.

      Zajęcia prowadzone będą na zasadach określonych w Zarządzeniu nr 20/2000 Dyrektora Szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      Zajęcia obywać się będą według nowego rozkładu zajęć, który umieszczony zostanie na dzienniku elektornicznym Librus najpóźniej w dniu 18 października.  

      Zajęcia zawodowe praktyczne będą prowadzone stacjonarnie (w szkole). W nowym rozkładzie zajęć zostaną one tak pogrupowane, by ograniczyć liczbę dojazdów do szkoły.

      Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów  umieszczanych na naszej stronie internetowej oraz w dzienniku elektronicznym.

      Dodatkowych informacji lub wyjaśnień udzielą wychowawcy klas lub dyrektor szkoły (kontakt poprzez dziennik elektroniczny).

    • Rozstrzygnięcie "Dnia Budowlanych" w ZS 4
     • Rozstrzygnięcie "Dnia Budowlanych" w ZS 4

     • „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów” – oto hasło przewodnie trwających 12 dni konkurencji w branży budowlanej przygotowanych przez nauczycieli zawodu Panią Gabrielę Serwartkę i Panią Joannę Gorajczyk. Wszystkie klasy budowlane podjęły wyzwanie i stanęły do następujących zmagań:

      Konkurencja 1: „Jeden z dziewięciu” - test/quiz z zakresu budownictwa.

      Konkurencja 2: „Budowla z piasku” – zespołowe wykonanie budowli z piasku wg własnego projektu.

      Konkurencja 3: Plakat – wykonany ołówkiem na zajęciach rysunku budowlanego na temat: „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów”.

      Konkurencja 4: „Na czas…”- wybrany przedstawiciel grupy wkręca na czas do płyty gipsowo-kartonowej 30 wkrętów tworząc napis ZS4.

      Powołane jury wyłoniło zwycięzców, a 6 października odbyła się gala wręczenia nagród . Gratulujemy!!!

       

       

       

    • GRATULUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM STYPENDYSTOM!
     • GRATULUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM STYPENDYSTOM!

     • W ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców-rozwój kształcenia w zawodowców w Powiecie Olkuskim II”, czterem uczniom Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu przyznano stypendia dla uczniów zdolnych. Są to w kolejności uzyskanych punktów kwalifikacyjnych:

      Katarzyna Curyło – klasa 3B Technikum

      Mateusz Rogóż  - klasa 4B Technikum

      Kamila Mazela – klasa 3B Technikum

      Kalina Kluczewska – klasa 4B Technikum

      Wszyscy wyżej wymienieni, uczą się w zawodzie „technik żywienia i usług gastronomicznych”.

      Komisja kwalifikacyjna brała pod uwagę oceny  na świadectwie ukończenia klasy w roku szkolnym 2019/2020 oraz uczestnictwo uczniów w olimpiadach i konkursach z branży zawodowej – m. in. „ Mam zawód - mam fantazję” i uzyskane tam przez nich wysokie lokaty.

      Wysokość stypendium wynosi 1000 PLN miesięcznie. Kwota ta będzie wypłacana przez okres roku szkolnego od września do czerwca.

       

      UCZNIOWIE!

      ZACHĘCAMY WAS DO NAUKI I ZAANGAŻOWANIA W KONKURSACH BRANŻOWYCH I OLIMPIADACH, BO

      W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM RÓWNIEŻ NA WAS CZEKAJĄ STYPENDIA!

    • Mieszkanka Powiatu Olkuskiego SZUKA BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO.
     • Mieszkanka Powiatu Olkuskiego SZUKA BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO.

     • Ilona Widełka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Na jej powrót do zdrowia czekają córeczki, rodzina i znajomi.

      14.09.2020 w Starostwie Powiatowym w Olkuszu (ul. Piłsudskiego 21, drugie piętro) odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa, podczas której będzie można DOŁĄCZYĆ DO GRONA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.

      Wystarczy o tym wspomnieć przed pobraniem krwi. Rejestracja jest darmowa. Wyniki po pobraniu krwi są dostępne już po 1 tygodniu.

      Przyjdź, sprawdź może właśnie TY jesteś bliźniakiem genetycznym Ilony? Może ktoś inny potrzebuje Twojej krwi?

      To wspaniale uczucie uratować komuś życie.

      Pamiętaj! Biorąc udział w Akcji Honorowego Krwiodawstwa należy Ci się dzień wolny od pracy!

      Można również zarejestrować się jako dawca szpiku w Wolbromiu 11.09.2020 r. w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. 1 Maja 59) w godzinach 9:00-12:00 lub zarejestrować się na stronie #DKMS.

      #dobrzydoszpikukosci #DKMS

    • Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!
     • Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!

     • Dwie tegoroczne absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu – Katarzyna Czerwińska i Patrycja Łaksa z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zostały laureatkami XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczennice zdobyły indeksy Wydziału Filozoficznego oraz  Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy opiekunowi merytorycznemu - Panu Jarosławowi Gałce i życzymy kolejnych sukcesów!

    • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
     • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

     • Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.

      Minister edukacji zaznaczył również jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

      Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. -– napisał w liście Szef MEN.

      Szef MEN zwrócił uwagę na działania podejmowane w ministerstwie w zakresie bezpiecznego powrotu do szkół.

      Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Szanowni Uczniowie,

      rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek) bez części oficjalnej, czyli w formie spotkań uczniów poszczególnych klas z wychowawcami:

      - klasy II i IV o godz. 9:00,

      - klasy I i III o godz. 10:00

      Przydział sal:

      Technikum Nr 4:

      1. 1b - TŻ – Pani mgr Agata Kijak , sala 1 godz. 10:00

      2. 1d - TF – Pani mgr Irena Kucyper, sala 101 godz.10:00

      3. 1e - TB+ TE – Pani mgr Katarzyna Kucab – Klich, sala 207 godz.10:00

      4. 2a - TF+TB – Pani mgr Justyna Krzemień, sala 104

      5. 2b - TŻ – Pani mgr Bożena Noga, w zastępstwie Pani mgr inż. K. Fulbiszewska, sala 202

      6. 2c - TŻ- Pani mgr Katarzyna Żmudka, sala 205

      7. 2d - TF – Pani mgr Ewelina Kowalczyk, sala 12

      8. 2e -TB+TE – Pani mgr Paulina Glanowska, sala 13

      9. 3b - TŻ- Pani mgr inż. Marta Kocjan-Chmist, sala 201, godz.10:00

      10. 3d -TF – Pani mgr Marzenna Wąs, sala 12, godz.10:00

      11. 4b - TŻ- Pani dr Bożena Odrobińska, sala 206

      12. 4d - TH+ TF – mgr Paulina Rawicka, sala 201

      Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 4:

      1. 1w - Pan mgr Marcin Tomsia, sala 103, godz.10:00

      2. 1mz/w - Pan mgr Damian Bigaj, sala 13, godz.10:00

      3. 2mz/w - Pani mgr inż. Gabriela Serwatka, sala 107

      4. 2w – Pani mgr Beata Dumara – Urban, sala 102

      5. 2mw1 - Pani mgr inż. Joanna Gorajczyk, sala 108

      6. 2mw2- Pani mgr Monika Pastwa, sala 101

      7. 2mw3 - Pan mgr Grzegorz Kiendracha, sala 1

      8. 3w - Pani mgr Magdalena Woźniczka, sala 206 godz.10:00

      9. 3mt/w – Pani mgr Katarzyna Markiewicz, sala 203 godz 10:00

      Przypominamy o stroju galowym i maseczkach.

    • INFORMACJA
     • INFORMACJA

     • Szanowni Państwo, 

      informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły
      I stopnia będących młodocianymi pracownikami
      .

      Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
      a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku
      z wystąpieniem stanu epidemii.

    • KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA
     • KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA

     • W 2019r. zakończono termomodernizację Zespoł Szkół Nr 4 w Olkuszu w ramach projektu 

      „Kompleksowa termomodernizacja oraz wymiana instalacji elektrycznej na energooszczędną
      w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Olkuskiego”

      Nazwa programu:
      Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020
      (RPO WM), Oś Priorytetowa 4 Regionalna polityka energetyczna, Działanie 4.3 Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym, Poddziałanie 4.3.2. Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej – spr.

      Wnioskodawca i Beneficjent bezpośredni projektu: Powiat Olkuski
      Realizator projektu: Starostwo Powiatowe w Olkuszu
       
      Nr projektu: RPMP.04.03.02-12-0211/16
      Okres realizacji Projektu w latach: 2015-2019

      Przedsięwzięcie polegało na przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych oraz zastosowaniu energii odnawialnej, które mają wpływ na obniżenie aktualnej ilości zużywanej energii cieplnej i mocy cieplnej obiektów, obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną oraz na redukcje emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych do powietrza. Zostały przeprowadzone prace usprawniające i podnoszące efektywność systemu cieplnego, modernizacja oświetlenia oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Przy określaniu szczegółowego zakresu prac dotyczących termomodernizacji obiektów kierowano się wnioskami Audytu, przepisami oraz wytycznymi opisanymi w kartach technicznych wybranych systemów służących wykonaniu zaplanowanych prac. Charakter planowanej inwestycji z założenia był całościowy, przewidziane zadania wzajemnie się uzupełniały, pozwalały
      w sposób długofalowy zaspokoić potrzeby beneficjenta. Zrealizowana inwestycja jest wynikiem analiz dotychczasowego sposobu funkcjonowania i planów beneficjenta dotyczących utrzymania i rozwoju placówek oświatowych na kolejne lata. Wskazane w Audytach optymalne warianty przedsięwzięcia termomodernizacyjnego umożliwiające zmniejszenie strat przez przenikanie, są podstawą projektu i umożliwiają zmniejszenie kosztów rocznych utrzymania budynków oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Natomiast, jego istotne uzupełnienie stanowi wykonanie instalacji fotowoltaicznej oraz modernizacja oświetlenia. Projekt przyczynia się do znacznej poprawy efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej Powiatu Olkuskiego poprzez zmniejszenie zużycia energii końcowej o 59,53% oszczędności rocznie, zmniejszenie emisji CO2 o 58,12% oraz w wyniku realizacji projektu następuje obniżenie emisji pyłów PM10 o 59,87% oraz PM 2,5 o 59,87%. Projekt nie przewiduje wykorzystania Kogeneracji. W Audytach przewidziano zastosowanie zaworów pionowych oraz termostatycznych z głowicami, a także indywidualne liczniki C.O i C.W.U. dla wszystkich szkół.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 4 w Olkusz, ul. Legionów Polskich 1
   • szkola@zs4olkusz.pl
   • (32) 643-09-33
   • Ul. Legionów Polskich 1 32-300 Olkusz Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych