• BLIŻEJ TEATRU, BLIŻEJ ŚWIĄT…

     • „Opowieść wigilijna” online z Teatru Zagłębia w Sosnowcu, w środę i czwartek (16-17.12.2020) przeniosła 80 uczniów naszej szkoły w magiczny świat baśni. Oryginalna adaptacja i reżyseria powieści K. Dickensa, wspaniała gra aktorów, piękne piosenki i … spektakl oglądany w domu, choć grany w teatrze „na żywo”. Ponadczasowa opowieść o miłości, nadziei, samotności i potrzebie bliskości – dobrze wpisała się w przedświąteczny klimat (radosny i jednocześnie trudny, bo „pandemiczny”).

    • Sukces w Sejmiku Poetyckim 2020!
     • Sukces w Sejmiku Poetyckim 2020!

     • Wspaniała informacja dotarła do Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu! Zdobywcą Brązowego Liścia Bukowego w kategorii - do 18 lat, został Paweł Kieres - uczeń klasy 2E technikum eksploatacji portów i terminali/ technikum budownictwa. Była to już 28 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno. Warto podkreślić, że to debiut konkursowy młodego artysty, dlatego tym bardziej gratulujemy i życzymy nieustającej inspiracji w twórczym działaniu.

      Poniżej prezentujemy nagrodzony wiersz.

       

      "Remedium"

      stracone nadzieje

      przyjaciele

      klaszczą na poprawność

      nie powstrzymują

      gdy biegniesz w bagno

      wychodząc

      zrozumiesz

      muzyków jest wielu

      a wciąż tańczę sam

    • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZS NR 4
     • INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZS NR 4

     • W związku z zakwalifikowaniem powiatu olkuskiego do czerwonej strefy, oraz wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych  zajęcia lekcyjne  (z wyjątkiem zajęć praktycznych) w Zespole Szkół Nr 4 prowadzone będą zdalnie z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość.

      Nauczanie zdalne będzie obowiązywało od 19 października 2020r. (poniedziałek) do odwołania.

      Zajęcia prowadzone będą na zasadach określonych w Zarządzeniu nr 20/2000 Dyrektora Szkoły z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      Zajęcia obywać się będą według nowego rozkładu zajęć, który umieszczony zostanie na dzienniku elektornicznym Librus najpóźniej w dniu 18 października.  

      Zajęcia zawodowe praktyczne będą prowadzone stacjonarnie (w szkole). W nowym rozkładzie zajęć zostaną one tak pogrupowane, by ograniczyć liczbę dojazdów do szkoły.

      Prosimy o bieżące śledzenie komunikatów  umieszczanych na naszej stronie internetowej oraz w dzienniku elektronicznym.

      Dodatkowych informacji lub wyjaśnień udzielą wychowawcy klas lub dyrektor szkoły (kontakt poprzez dziennik elektroniczny).

    • Rozstrzygnięcie "Dnia Budowlanych" w ZS 4
     • Rozstrzygnięcie "Dnia Budowlanych" w ZS 4

     • „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów” – oto hasło przewodnie trwających 12 dni konkurencji w branży budowlanej przygotowanych przez nauczycieli zawodu Panią Gabrielę Serwartkę i Panią Joannę Gorajczyk. Wszystkie klasy budowlane podjęły wyzwanie i stanęły do następujących zmagań:

      Konkurencja 1: „Jeden z dziewięciu” - test/quiz z zakresu budownictwa.

      Konkurencja 2: „Budowla z piasku” – zespołowe wykonanie budowli z piasku wg własnego projektu.

      Konkurencja 3: Plakat – wykonany ołówkiem na zajęciach rysunku budowlanego na temat: „Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów”.

      Konkurencja 4: „Na czas…”- wybrany przedstawiciel grupy wkręca na czas do płyty gipsowo-kartonowej 30 wkrętów tworząc napis ZS4.

      Powołane jury wyłoniło zwycięzców, a 6 października odbyła się gala wręczenia nagród . Gratulujemy!!!

       

       

       

    • GRATULUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM STYPENDYSTOM!
     • GRATULUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM STYPENDYSTOM!

     • W ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców-rozwój kształcenia w zawodowców w Powiecie Olkuskim II”, czterem uczniom Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu przyznano stypendia dla uczniów zdolnych. Są to w kolejności uzyskanych punktów kwalifikacyjnych:

      Katarzyna Curyło – klasa 3B Technikum

      Mateusz Rogóż  - klasa 4B Technikum

      Kamila Mazela – klasa 3B Technikum

      Kalina Kluczewska – klasa 4B Technikum

      Wszyscy wyżej wymienieni, uczą się w zawodzie „technik żywienia i usług gastronomicznych”.

      Komisja kwalifikacyjna brała pod uwagę oceny  na świadectwie ukończenia klasy w roku szkolnym 2019/2020 oraz uczestnictwo uczniów w olimpiadach i konkursach z branży zawodowej – m. in. „ Mam zawód - mam fantazję” i uzyskane tam przez nich wysokie lokaty.

      Wysokość stypendium wynosi 1000 PLN miesięcznie. Kwota ta będzie wypłacana przez okres roku szkolnego od września do czerwca.

       

      UCZNIOWIE!

      ZACHĘCAMY WAS DO NAUKI I ZAANGAŻOWANIA W KONKURSACH BRANŻOWYCH I OLIMPIADACH, BO

      W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM RÓWNIEŻ NA WAS CZEKAJĄ STYPENDIA!

    • Mieszkanka Powiatu Olkuskiego SZUKA BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO.
     • Mieszkanka Powiatu Olkuskiego SZUKA BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO.

     • Ilona Widełka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Na jej powrót do zdrowia czekają córeczki, rodzina i znajomi.

      14.09.2020 w Starostwie Powiatowym w Olkuszu (ul. Piłsudskiego 21, drugie piętro) odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa, podczas której będzie można DOŁĄCZYĆ DO GRONA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.

      Wystarczy o tym wspomnieć przed pobraniem krwi. Rejestracja jest darmowa. Wyniki po pobraniu krwi są dostępne już po 1 tygodniu.

      Przyjdź, sprawdź może właśnie TY jesteś bliźniakiem genetycznym Ilony? Może ktoś inny potrzebuje Twojej krwi?

      To wspaniale uczucie uratować komuś życie.

      Pamiętaj! Biorąc udział w Akcji Honorowego Krwiodawstwa należy Ci się dzień wolny od pracy!

      Można również zarejestrować się jako dawca szpiku w Wolbromiu 11.09.2020 r. w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. 1 Maja 59) w godzinach 9:00-12:00 lub zarejestrować się na stronie #DKMS.

      #dobrzydoszpikukosci #DKMS

    • Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!
     • Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!

     • Dwie tegoroczne absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu – Katarzyna Czerwińska i Patrycja Łaksa z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zostały laureatkami XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczennice zdobyły indeksy Wydziału Filozoficznego oraz  Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy opiekunowi merytorycznemu - Panu Jarosławowi Gałce i życzymy kolejnych sukcesów!

    • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
     • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

     • Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.

      Minister edukacji zaznaczył również jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

      Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. -– napisał w liście Szef MEN.

      Szef MEN zwrócił uwagę na działania podejmowane w ministerstwie w zakresie bezpiecznego powrotu do szkół.

      Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Szanowni Uczniowie,

      rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek) bez części oficjalnej, czyli w formie spotkań uczniów poszczególnych klas z wychowawcami:

      - klasy II i IV o godz. 9:00,

      - klasy I i III o godz. 10:00

      Przydział sal:

      Technikum Nr 4:

      1. 1b - TŻ – Pani mgr Agata Kijak , sala 1 godz. 10:00

      2. 1d - TF – Pani mgr Irena Kucyper, sala 101 godz.10:00

      3. 1e - TB+ TE – Pani mgr Katarzyna Kucab – Klich, sala 207 godz.10:00

      4. 2a - TF+TB – Pani mgr Justyna Krzemień, sala 104

      5. 2b - TŻ – Pani mgr Bożena Noga, w zastępstwie Pani mgr inż. K. Fulbiszewska, sala 202

      6. 2c - TŻ- Pani mgr Katarzyna Żmudka, sala 205

      7. 2d - TF – Pani mgr Ewelina Kowalczyk, sala 12

      8. 2e -TB+TE – Pani mgr Paulina Glanowska, sala 13

      9. 3b - TŻ- Pani mgr inż. Marta Kocjan-Chmist, sala 201, godz.10:00

      10. 3d -TF – Pani mgr Marzenna Wąs, sala 12, godz.10:00

      11. 4b - TŻ- Pani dr Bożena Odrobińska, sala 206

      12. 4d - TH+ TF – mgr Paulina Rawicka, sala 201

      Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 4:

      1. 1w - Pan mgr Marcin Tomsia, sala 103, godz.10:00

      2. 1mz/w - Pan mgr Damian Bigaj, sala 13, godz.10:00

      3. 2mz/w - Pani mgr inż. Gabriela Serwatka, sala 107

      4. 2w – Pani mgr Beata Dumara – Urban, sala 102

      5. 2mw1 - Pani mgr inż. Joanna Gorajczyk, sala 108

      6. 2mw2- Pani mgr Monika Pastwa, sala 101

      7. 2mw3 - Pan mgr Grzegorz Kiendracha, sala 1

      8. 3w - Pani mgr Magdalena Woźniczka, sala 206 godz.10:00

      9. 3mt/w – Pani mgr Katarzyna Markiewicz, sala 203 godz 10:00

      Przypominamy o stroju galowym i maseczkach.

    • INFORMACJA
     • INFORMACJA

     • Szanowni Państwo, 

      informujemy, że od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły
      I stopnia będących młodocianymi pracownikami
      .

      Oznacza to, że uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek od najbliższego poniedziałku, tj. od 29 czerwca br., realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
      a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku
      z wystąpieniem stanu epidemii.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 4 w Olkusz, ul. Legionów Polskich 1
   • szkola@zs4olkusz.pl
   • (32) 643-09-33
   • Ul. Legionów Polskich 1
 • Galeria zdjęć

   brak danych