• "Blending & contouring – perfekcyjne cieniowanie oczu i modelowanie twarzy”

• W ramach współpracy z Akademią WSB uczniowie technikum usług fryzjerskich uczestniczyli w profesjonalnym szkoleniu „Blending & contouring – perfekcyjne cieniowanie oczu i modelowanie twarzy”. Zajęcia prowadziła Pani Sylwia Shiffman, Dyplomowana Mistrzyni Wizażu i międzynarodowy trener marki Pease.Zajęcia odbywały się na  wydziale Kosmetologii i okazały się cennym doświadczeniem ze względu na realizowaną w tym zawodzie innowację „Elementy wiżażu” #zs4branżafryzjerska #zs4szkolenia

• Szkoła pamięta 🪔

• W ramach akcji patriotycznej #szkołapamięta przedstawiciele Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu udali się śladami pamięci bohaterów, aby uczcić ich poświęcenie dla ojczyzny. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od nawiedzenia miejsca spoczynku Francesco Nullo, gdzie uczniowie posprzątali pomnik, zrzucając opadłe liście i zapalili znicz, jako światełko pamięci. Po chwili zadumy ruszyliśmy w stronę ulicy Augustiańskiej, przy której znajduje się Pomnik Ofiar Komunizmu. Tam również pozostawiliśmy zapalony znicz od całej społeczności Budowlanki. Na naszym szlaku znalazł się jeszcze pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Pomnik Ofiar Wojny. #szkołapamięta #budowlankapatriotycznie

• Wycieczka do Pszczyny 🚌

• Korzystając z uroków złotej polskiej jesieni klasy drugie technikum pod opieką Pań: Bożeny Odrobińskiej, Ireny Kucyper, Agaty Kijak oraz kierownika wycieczki Pana Jarosława Gałki spędziły przepiękny słoneczny dzień w Pszczynie. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Pałac w Pszczynie, Zagrodę Wsi w Zabytkowym Parku Pszczyńskim oraz spacerowali ścieżką edukacyjno-przyrodniczą.

• Śniadanie daje moc!

• Pod takim hasłem odbyła się dziś akcja Samorządu Uczniowskiego, która promowała zdrowie i dobre nawyki, nie tylko żywieniowe. Wszyscy wiemy, że najważniejszym posiłkiem dnia jest wartościowe śniadanie. Jeśli z rana dostarczymy sobie porcję witamin, minerałów, białka i węglowodanów złożonych, to cały nasz dzień będzie aktywny i udany. Dlatego o godzinie 9.40 cała społeczność szkolna przystąpiła do konsumpcji pysznych sałatek, pełnych warzyw kanapek i innych zdrowych przekąsek, aby pokazać, że wiemy, jak dbać o zdrowie, co jeść i jakie produkty powinny gościć na stałe w naszym menu. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim klasom i nauczycielom i mamy nadzieję, że było tak smacznie, jak wygląda to na zdjęciach .

• Spotkanie z charyzmatyczną poetką, czyli Pani Sylwia Jaworska w progach naszej Szkoły:)

• Sylwia Jaworska w Olkuskiej Galerii Literackiej.  Było lirycznie, wzruszająco i nie tylko.  Dziękujemy wszystkim Gościom, Młodzieży i Przyjaciołom - to dzięki Wam czytelnia im. Jolanty Skawińskiej zamienia się cyklicznie w miejsce nie z tego świata!  Dziękujemy pięknie Pani Agacie Kijak i "Laboratorium Smaku" za przygotowanie kulinarnych arcydzieł!

• Podróże kształcą 👍

• 7.10.2021r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w interesującej wycieczce do Krakowa i Niepołomic. Zwiedzaliśmy Zamek Królewski w Niepołomicach oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Serdeczne podziękowania dla organizatora Pana Jarosława Gałki.

• Sukces i pasja! 🏆🏆🏆

• Podwójny sukces na szczeblu wojewódzkim w biegu na 100 i 200 metrów!!! Dariusz Piłka - uczeń klasy 2W okazał się bezkonkurencyjny i z ogromną przewagą zdobył dwa złote medale w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Gratulujemy Dariuszowi i opiekunowi - Panu Józefowi Ślązakowi. Jesteśmy dumni!!!

• Wycieczka - OŚWIĘCIM, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

• Ten kto żyje widzi dużo, ten kto podróżuje widzi więcej… Piękna pogoda, uśmiechy, zaduma i żywa lekcja historii czyli nasza wspólna wycieczka - OŚWIĘCIM, WADOWICE, KALWARIA ZEBRZYDOWSKA. Nasza fotorelacja oraz podziękowania dla organizatora Pana Jarosława Gałki za dostarczenie tylu wrażeń.

• Narodowe Czytanie w Zespole Szkół Nr 4

• Działo się!!! Aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu i uczniowie naszej Szkoły na wspólnej scenie podczas czytania fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. "Moralność Pani Dulskiej" . Dziękujemy !!!

• Zespół Szkół  Nr 4 w akcji :)
            • Zespół Szkół Nr 4 w akcji :)

• W odpowiedzi na zaproszenie Pana Dyrektora Dariusza Rzepki Zespół Szkół Nr 4 gościł dzisiaj na Pikniku Rodzinnym w PSP w Witeradowie. Nasi uczniowie jak zwykle niezawodni i profesjonalni w swoim fachu, umili dzieciom i młodzieży sobotnie popołudnie. Było między innymi: dekorowanie babeczek, malowanie twarzy, konkursy budowlane z nagrodami, sterowanie modelem samolotu i pierwsza pomoc, dzięki czemu każdy uczestnik festynu miał okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Calość wydarzenia dopełnił występ muzyczny duetu: Pan Grzegorz Kiendracha i Maksymilian Kijak.

Dziękujemy za cudowny dzień :)

• WRZESIEŃ MIESIĄCEM PAMIĘCI NARODOWEJ

• Uczniowie klasy 2e, z opiekunami, odwiedzili mogiły żołnierzy na olkuskim cmentarzu. Społeczność naszej szkoły pamięta o tych, którzy polegli, broniąc wolności. Wyrazem tego - zapalone znicze.

• Zebranie z rodzicami :)

• Przypominamy! Zebranie z rodzicami klas I 14.09.2021r. o godzinie 16.30. Zebranie z rodzicami klas starszych II, III i IV za tydzień 21.09.2021r. Serdecznie zapraszamy

• Nowy rok szkolny :)

• Nowy rok szkolny rozpoczął się wspaniałym naborem: mamy 5 klas pierwszych, czyli stu pięćdziesięciu pierwszoroczniaków, a ogółem 650 uczniów w całej Szkole.