• Życzenia Świąteczne

• Najpiękniejsze Święta nadchodzą w ciszy:

ciszy spadającego śniegu,
              rozświetlonych na niebie gwiazd,
              w ciszy zastanowienia nad sobą i swoim życiem,
               w uspokojeniu emocji, łagodzenia sporów,
              w słowie, które zamarło ze wzruszenia…
              w uśmiechu na widok bliskich i kochanych,
              w refleksji na stawaniem się lepszym dzień po dniu.

Szanowni Państwo:  Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,
                                                 Rodzice, Drodzy Uczniowie
                                                 i wszyscy Przyjaciele Szkoły

życzymy Wam świątecznego wyciszenia, które zwycięży  codzienny zgiełk, przyniesie ukojenie, moc             i narodziny dobra:

Marida Zoń
                                               Teresa Stach
                                               Mateusz Cichoń
                                               Izabela Wiczewska

• I miejsce w konkursie "Domino Effect Challenge" dla Zespołu Szkół Nr 4 !

• Przedstawiamy film konkursowy, podsumowujący pracę uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu. Konkurs polegał na przygotowaniu toru przeszkód z wykorzystaniem zjawisk oraz zasad fizycznych, jak również pracy zespołowej oraz pomysłowości i kreatywności uczniów. Inspiracją naszego toru były kierunki Technikum Nr 4. Serdeczne podziękowania dla naszej drużyny, która z wielkim zaangażowaniem dążyła do celu, tworząc unikatowy projekt, który został doceniony i nagrodzony I miejscem w konkursie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

• "Współdecydujemy - zaangażowanie obywatelskie młodzieży szkół powiatu olkuskiego"

• Projekt "Współdecydujemy - zaangażowanie obywatelskie młodzieży szkół powiatu olkuskiego" trwa i nabiera rumieńców. 16 grudnia odbyło spotkanie z koordynatorem - Panią Anną Delą, gdzie pracowaliśmy nad stworzeniem regulaminu oraz planu działań. Czas twórczych wysiłków na pewno przyniesie wiele korzyści, a szczegóły procesu już wkrótce zostaną zaprezentowane całej społeczności szkolnej :)

• Sukcesy 🏆🏆🏆

• Serdecznie gratulujemy Pani Bożenie Nodze I miejsca w Małopolskim Konkursie na Koordynatora Roku 2021 Korpusu Solidarności. Trzymamy kciuki za finał konkursu w Warszawie, którego rozstrzygnięcie już niebawem:)

• Konkurs fotograficzny "Moje miasto i mój region w obiektywie - tu mieszkam"

• Z wielką radością informujemy o sukcesie uczennic naszej szkoły podczas XI edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Moje miasto i mój region w obiektywie - tu mieszkam". II miejsce w kategorii wiekowej: szkoły średnie zajęła Julia Drygała z klasy III d technikum usług fryzjerskich . Tytuł pracy "O brzasku". III miejsce w kategorii wiekowej: szkoły średnie zajęła Julita Szostek także z klasy III d technikum usług fryzjerskich . Tytuł pracy "Bociani wiec".

• Mikołajki 2021 🎁🎁🎁

• 6 grudnia to data, a której chyba nie trzeba nikomu przypominać, bo każdy wie, że tego dnia zjawia się święty Mikołaj . Nie mogło być inaczej i w tym roku. Orszak Mikołaja przybył z samego rana do Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, aby rozdać wszystkim grzecznym osobom słodkie upominki. Okazuje się, że wszyscy uczniowie, nauczyciele, a także pracownicy obsługi spełnili to kryterium, bo nie było osoby, która nie dostałaby cukierka .Dziękujemy naszej kochanej Radzie Rodziców, która ściśle współpracowała z Mikołajem i zapewniła nam tyle radości i słodkości. To nie był koniec emocjonującego dnia. Za oknem zaczął padać śnieg, więc święty Mikołaj zakrzyknął na swoje renifery i pognał saniami w jeszcze jedno piękne miejsce, gdzie przy kominku i choince spotkał się z dziećmi w Przedszkolu Terapeutycznym "Smykałka", wręczył im upominki, a na ręce pań opiekunek przekazał wszystkie zebrane przez naszych uczniów i nauczycieli artykuły piśmiennicze, kolorowanki i puzzle.

• Świąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu 🎁

• Dzielenie się radością przynosi wewnętrzną moc...taką wymowę miała przedświąteczna wizyta naszych uczniów w Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu. Serdecznie dziękujemy Panu Staroście Bogumiłowi Sobczykowi oraz Panu Markowi Krzykawskiemu za ciepłe słowa i wspólne kolędowanie:) Dziękujemy Pani Aleksandrze Kuli za przygotowanie wokalne uczniów, Panu Marcinowi Tomsi za nadzór techniczny oraz uczniom za występ: (od lewej Kamila Mazela, Małgorzata Baranek, Katarzyna Curyło, Aleksandra Pietras , Aleksander Krukowski).