• Webinarium "Etyka w technologii i internecie"
     • Webinarium "Etyka w technologii i internecie"

     • Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 maja 2021 r. w g. 15-17. Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja. Webinarium odbędzie się w języku angielskim.

      Będzie można się dowiedzieć między innymi:

      - co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego,

      polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?

      - dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąć

      zaproszenie na wydarzenie?

      - co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

      Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski - pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds.

      etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan - doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

      Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po

      angielsku.

       

      Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

       

      Ważne linki:

       

      https://intgovforum.zoom.us/webinar/register/9716218735819/WN_PQdqLUB5SpCRNXIQprq3lA

       

      https://www.facebook.com/events/922918581840390

       

      https://www.gov.pl/web/igf2021/droga-do-igf-2021---konferencja-etyka-w-technologii

    • STAŻE WAKACYJNE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO
     • STAŻE WAKACYJNE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYPŁATY STYPENDIUM STAŻOWEGO

     • Stypendium stażowe będzie przyznawane zgodnie z Regulaminem udzielania stypendiów stażowych w ramach projektu Inwestujemy w zawodowców - rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Olkuskim II realizowanego przez Powiat Olkuski w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020. Staże będą odbywać się w okresie od 28.06.2021r r. do 31.08.2021 r., po podpisaniu umowy stażowej. Naszej szkole przyznano 9 miejsc dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2020/21 uczęszczają do klas I, II, III Technikum Nr 4 w Olkuszu. W rekrutacji nie mogą brać udziału osoby mające status pracownika młodocianego, a także osoby, które uczestniczyły w stażach w ubiegłych latach. Należy dostarczyć do szkoły lub do biura projektu  poprawnie wypełniony formularz zgłoszeniowy ( druki są w pok. Nr 25 )  wraz z deklaracją pracodawcy o przyjęciu ucznia na staż oraz CV. Każdy uczeń odbywa 150 godzin stażu u pracodawcy. Przysługuje mu za to stypendium stażowe w wysokości 2300 zł, a także zwrot kosztów dojazdu, jeśli staż odbywa się poza miejscem zamieszkania. Pracodawca oprócz korzyści wynikających z przyjęcia na staż ucznia może ubiegać się również o refundację następujących kosztów: opiekuna stażysty, zakupu środków ochrony własnej dla stażysty, szkolenia BHP,  eksploatacji materiałów i narzędzi.

      Rekrutacja jest prowadzona w okresie 10.05.2021 r do 28.05.2021 roku. Regulamin rekrutacji i formularze są też dostępne na stronie projektu:

      Projekty UE - Starostwo Powiatowe w Olkuszu (sp.olkusz.pl)

       

       

    • Akcja rekrutacja !
     • Akcja rekrutacja !

     • Drodzy ósmoklasiści!

       

      Zapraszamy Was i Waszych rodziców na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentowane będzie działanie Systemu naboru elektronicznego firmy VULCAN. Podczas prezentacji dowiecie się jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę. Przejdziecie również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku pokazując na żywo działanie systemu.

       

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut. Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. 

      W imieniu firmy VULCAN serdecznie zapraszamy :)

      Link do wydarzenia: https://www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja

    • Sukces w Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim!
     • Sukces w Powiatowym Konkursie Historyczno-Literackim!

     • 30 kwietnia 2021 roku zostały ogłoszone wyniki XVIII Powiatowego Konkursu Historyczno-literackiego pt. "Król Kazimierz Wielki i jego czasy". Konkurs zorganizowany został z okazji Jubileuszu 105-lecia istnienia I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu oraz 100. rocznicą nadania Szkole imienia, zorganizowany został przez Starostę Olkuskiego Bogumiła Sobczyka oraz I Liceum. Patronat nad konkursem objęli Poseł na Sejm RP Agnieszka Ścigaj, Poseł na Sejm RP i Wiceminister w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jacek Osuch, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, Stowarzyszenie Króla Kazimierza Wielkiego. Z ogromną radością informujemy, że 30 kwietnia 2021 roku ogłoszone zostały wyniki w Powiatowym Konkursie Historyczno-literackim pt. "Król Kazimierz Wielki i jego czasy", pierwsze miejsce uzyskała Paulina Nawara z klasy IVb (opiekun Pan Jarosław Gałka), drugie miejsce ex aequo uzyskały uczennice z klasy IIId: Emilia Olejnik (Opiekun Pan Jarosław Gałka) i Kamila Przepiórka(Opiekun Pani Justyna Nawara-Flakiewicz) oraz dwa wyróżnienia otrzymały: Wiktoria Barczyk z klasy Ib i Weronika Karcz z klasy Id (Opiekun Pan Jarosław Gałka). 

       

      Gratulujemy laureatkom i opiekunom, życząc dalszych sukcesów.

    • Studentka UJ z klasy 4B!
     • Studentka UJ z klasy 4B!

     • Z dumą informujemy, że wśród absolwentów 4B jest uczennica, która jest już szczęśliwą posiadaczką indeksu socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kalina Kluczewska przygotowywana pod kierunkiem Pana Jarosława Gałki, nauczyciela historii fenomenalnie poradziła sobie z trudnymi pytaniami o historię i współczesność najstarszej wyższej uczelni w Polsce uzyskując tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

      Gratulujemy i składamy wyrazy uznania dla Twego wysiłku i zaangażowania Kalino!

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 4 w Olkusz, ul. Legionów Polskich 1
    • szkola@zs4olkusz.pl
    • (32) 643-09-33
    • Ul. Legionów Polskich 1 32-300 Olkusz Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych