• GRATULUJEMY NASZYM UZDOLNIONYM STYPENDYSTOM!

• W ramach projektu „Inwestujemy w zawodowców-rozwój kształcenia w zawodowców w Powiecie Olkuskim II”, czterem uczniom Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu przyznano stypendia dla uczniów zdolnych. Są to w kolejności uzyskanych punktów kwalifikacyjnych:

Katarzyna Curyło – klasa 3B Technikum

Mateusz Rogóż  - klasa 4B Technikum

Kamila Mazela – klasa 3B Technikum

Kalina Kluczewska – klasa 4B Technikum

Wszyscy wyżej wymienieni, uczą się w zawodzie „technik żywienia i usług gastronomicznych”.

Komisja kwalifikacyjna brała pod uwagę oceny  na świadectwie ukończenia klasy w roku szkolnym 2019/2020 oraz uczestnictwo uczniów w olimpiadach i konkursach z branży zawodowej – m. in. „ Mam zawód - mam fantazję” i uzyskane tam przez nich wysokie lokaty.

Wysokość stypendium wynosi 1000 PLN miesięcznie. Kwota ta będzie wypłacana przez okres roku szkolnego od września do czerwca.

UCZNIOWIE!

ZACHĘCAMY WAS DO NAUKI I ZAANGAŻOWANIA W KONKURSACH BRANŻOWYCH I OLIMPIADACH, BO

W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM RÓWNIEŻ NA WAS CZEKAJĄ STYPENDIA!

• Mieszkanka Powiatu Olkuskiego SZUKA BLIŹNIAKA GENETYCZNEGO.

• Ilona Widełka choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ratunkiem jest przeszczep szpiku kostnego. Na jej powrót do zdrowia czekają córeczki, rodzina i znajomi.

14.09.2020 w Starostwie Powiatowym w Olkuszu (ul. Piłsudskiego 21, drugie piętro) odbędzie się kolejna Akcja Honorowego Krwiodawstwa, podczas której będzie można DOŁĄCZYĆ DO GRONA POTENCJALNYCH DAWCÓW SZPIKU.

Wystarczy o tym wspomnieć przed pobraniem krwi. Rejestracja jest darmowa. Wyniki po pobraniu krwi są dostępne już po 1 tygodniu.

Przyjdź, sprawdź może właśnie TY jesteś bliźniakiem genetycznym Ilony? Może ktoś inny potrzebuje Twojej krwi?

To wspaniale uczucie uratować komuś życie.

Pamiętaj! Biorąc udział w Akcji Honorowego Krwiodawstwa należy Ci się dzień wolny od pracy!

Można również zarejestrować się jako dawca szpiku w Wolbromiu 11.09.2020 r. w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (ul. 1 Maja 59) w godzinach 9:00-12:00 lub zarejestrować się na stronie #DKMS.

#dobrzydoszpikukosci #DKMS