• Absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu z indeksami Uniwersytetu Jagiellońskiego!

• Dwie tegoroczne absolwentki Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu – Katarzyna Czerwińska i Patrycja Łaksa z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych zostały laureatkami XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uczennice zdobyły indeksy Wydziału Filozoficznego oraz  Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gratulujemy opiekunowi merytorycznemu - Panu Jarosławowi Gałce i życzymy kolejnych sukcesów!

• List Ministra Edukacji Narodowej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

• Wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich – podkreślił w liście minister edukacji.

Minister edukacji zaznaczył również jak ważny dla rozwoju społecznego dzieci i młodzieży jest powrót do nauki stacjonarnej. Podkreślił, że kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.

Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki. -– napisał w liście Szef MEN.

Szef MEN zwrócił uwagę na działania podejmowane w ministerstwie w zakresie bezpiecznego powrotu do szkół.

Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Szanowni Uczniowie,

rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września (wtorek) bez części oficjalnej, czyli w formie spotkań uczniów poszczególnych klas z wychowawcami:

- klasy II i IV o godz. 9:00,

- klasy I i III o godz. 10:00

Przydział sal:

Technikum Nr 4:

1. 1b - TŻ – Pani mgr Agata Kijak , sala 1 godz. 10:00

2. 1d - TF – Pani mgr Irena Kucyper, sala 101 godz.10:00

3. 1e - TB+ TE – Pani mgr Katarzyna Kucab – Klich, sala 207 godz.10:00

4. 2a - TF+TB – Pani mgr Justyna Krzemień, sala 104

5. 2b - TŻ – Pani mgr Bożena Noga, w zastępstwie Pani mgr inż. K. Fulbiszewska, sala 202

6. 2c - TŻ- Pani mgr Katarzyna Żmudka, sala 205

7. 2d - TF – Pani mgr Ewelina Kowalczyk, sala 12

8. 2e -TB+TE – Pani mgr Paulina Glanowska, sala 13

9. 3b - TŻ- Pani mgr inż. Marta Kocjan-Chmist, sala 201, godz.10:00

10. 3d -TF – Pani mgr Marzenna Wąs, sala 12, godz.10:00

11. 4b - TŻ- Pani dr Bożena Odrobińska, sala 206

12. 4d - TH+ TF – mgr Paulina Rawicka, sala 201

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 4:

1. 1w - Pan mgr Marcin Tomsia, sala 103, godz.10:00

2. 1mz/w - Pan mgr Damian Bigaj, sala 13, godz.10:00

3. 2mz/w - Pani mgr inż. Gabriela Serwatka, sala 107

4. 2w – Pani mgr Beata Dumara – Urban, sala 102

5. 2mw1 - Pani mgr inż. Joanna Gorajczyk, sala 108

6. 2mw2- Pani mgr Monika Pastwa, sala 101

7. 2mw3 - Pan mgr Grzegorz Kiendracha, sala 1

8. 3w - Pani mgr Magdalena Woźniczka, sala 206 godz.10:00

9. 3mt/w – Pani mgr Katarzyna Markiewicz, sala 203 godz 10:00

Przypominamy o stroju galowym i maseczkach.