• Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Rosiek
     • Spotkanie autorskie z Panią Barbarą Rosiek

     • 26 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką, poetką, psychologiem klinicznym - panią Barbarą Rosiek. Niezwykle ciekawa opowieść gościa, interesujące pytania uczniów i – bardzo szczere odpowiedzi, zostawiły mnóstwo niezapomnianych wrażeń skłaniających do refleksji.Na pamiątkę – książka dla ZS Nr 4 z autografem.

    • Współpraca z firmą RUBI
     • Współpraca z firmą RUBI

     • 15.11.2019r. przedstawiciel firmy Rubi Polska Pan Mariusz Machnik zaprezentował uczniom klasy 3mz Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcącym się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie profesjonalny sprzęt do cięcia płytek. Pan Mariusz zademonstrował i wyjaśnił budowę i działanie każdego przyrządu i urządzenia. Uczniowie wykonywali cięcia, zainteresowanie bylo ogromne. W tym dniu w naszej szkole gościli uczniowie szkół podstawowych , którzy stoją przed wyborem szkoły średniej. Mieli również okazję zapoznać się z podstawowymi narzędziami pracy płytkarza. Niektórzy chętni i odważni także wykonali cięcie płytki. Dziękujemy Panu Mariuszowi Machnikowi za profesjonalnie przeprowadzenie szkolenia, które zorganizowała Małgorzata Kalińska.

    • Kiermasz świąteczny w ZS NR 4
     • Kiermasz świąteczny w ZS NR 4

     • Mnóstwo czasu i energii poświęcili wolontariusze z branży budowlanej na przygotowanie fantastycznych ozdób świątecznych, wykonanych różnymi technikami, od lakierowania począwszy, a na metodzie decoupage skończywszy. 

      Opiekunowie szczególnie skupili się na doskonaleniu u uczniów umiejętności precyzyjnego wykonania, dokładnego wykończenia i podkreślenia najdrobniejszych detali, czyli cech niezwykle istotnych dla wszystkich uczących się w Technikum budownictwa z elementami aranżacji wnętrz oraz w Branżowej Szkole I stopnia, a których zadaniem jest między innymi perfekcyjne wykończenie wnętrz, tak, aby były nie tylko fachowo wykonane, ale także zaspokojały najbardziej wymagające gusta zleceniodawców.Już jutro podczas kiermaszu będzie można zakupić te perełki, które z pewnością nadadzą uroczystego charakteru zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Zachęcamy rodziców do wsparcia tej wyjątkowej akcji i nabycia ślicznych ozdób po zebraniach z wychowawcami.

    • Turniej szachowy
     • Turniej szachowy

     • Szachy - "królewska gra", która rozwija wyobraźnię, uczy logicznego myślenia, doskonali umiejętność skupienia uwagi, koncentracji i przewidywania postępowania przeciwnika. Ten, kto gra w tę zacną grę jest jak strateg na polu bitwy. Dziś taką bitwę stoczyli uczestnicy turnieju szachowego, którzy pod czujnym okiem swojego opiekuna, Pana Józefa Ślązaka, rozegrali pojedynki na szachownicach. W ciszy i skupieniu przebiegały kolejne etapy strategicznych potyczek. Ostatnia partia wyłoniła zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Krawiec z klasy 1mw1, drugi na podium był Krzysztof Gałka z klasy 1mw2, a trzecie miejsce zajęli Eryk Jarecki z klasy 3w i Kacper Baran z klasy 1b. Gratulujemy!

    • Wizyta zawodoznawcza w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka
     • Wizyta zawodoznawcza w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka

     • Technik eksploatacji portów i terminali to kierunek, który od września został uruchomiony w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu. Nasi uczniowie w dniu 18 listopada odbyli swoją pierwszą wycieczkę zawodoznawczą do Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Uczniowie poznali krok po kroku ścieżkę pasażera. Mieli również możliwość przeprowadzenia samodzielnej odprawy biletowo-bagażowej, podczas której pasażer otrzymuje kartę pokładową oraz nadaje bagaż rejestrowany. Następnie zwiedzili Terminal General Avation, gdzie przeszli kontrolę bezpieczeństwa. Przejazd autobusem płytowym po infrastrukturze Portu Lotniczego. Mieli okazję zobaczyć sprzęt, który służy do utrzymania pasa startowego. Zwiedzili sortownię bagażu i sprawdzili zasadę działania rękawa pasażerskiego. Panowie służb mundurowych lotniska wytłumaczyli naszym uczniom zasady ich i pracy oraz szkolenia psów do zadań specjalnych. Była to inna forma zajęć edukacyjnych, dająca możliwość praktycznej nauki zawodu

    • Dzień Hotelarza w ZS Nr 4
     • Dzień Hotelarza w ZS Nr 4

     • „Hospes hospiti sacer” – ”Gość gospodarzowi świętym”Dnia 15.11.2019 w Zespole Szkół Nr 4 odbył się Dzień Hotelarza. W tegorocznych obchodach udział wzięli ósmoklasiści szkół podstawowych powiatu olkuskiego.W pracowni hotelarskiej uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi etykiety w kontaktach z obcokrajowcami.Zaproszeni Goście uczestniczyli w poczęstunku. W tym celu korytarze zamieniły się w iście pięciogwiazdkową kawiarnię, gdzie można było wypić pyszną kawę i skosztować smakołyków, które dostarczyli nam uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie i ich nauczyciele zobaczyli także pokaz obsługi synchronicznej, przeszli szybki kurs składania serwetek oraz podziwiali pięknie nakryte stołyOgromne podziękowania należą się naszym aktorom z klasy II d: Natalia Szczurek, Aleksandra Kiełtyka i Oskar Kocyba za wniesienie humorystycznego akcentu. Zaprezentowali oni skecz „Kowalscy w SPA”.Wszystkim, którzy pomogli w organizacji obchodów Dnia Hotelarza, za ich zaangażowanie i pomoc, bardzo dziękujemy.Zapraszamy za rok.

    • Wycieczka historyczna do Cieszyna
     • Wycieczka historyczna do Cieszyna

     • W dniu 29 października 2019 roku reprezentacje klas 1A, ID oraz 1E uczestniczyły w wycieczce programowej z historii w Cieszynie. Opiekunami były Panie Ewelina Kowalczyk, Kamila Fulbiszewska oraz Katarzyna Markiewicz, a organizatorem i kierownikiem wycieczki był Pan Jarosław Gałka.

      W czasie pobytu mogliśmy zwiedzić pod fachową opieką przewodników  Muzeum Śląska  Cieszyńskiego, Starówkę Cieszyńską, Studnię Trzech Braci, Wenecję Cieszyńsk, Książnicę oraz Wzgórze Zamkowe z Rotundą Romańską i wieżą Piastowską z której to tarasu podziwialiśmy piękne widoki Cieszyna. Miasto to urzeka specyficznym, wielokulturowym klimatem i ciekawą historią.

    • MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA
     • MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA

     • „Małopolska Chmura Edukacyjna” to innowacyjna propozycja przekazywania wiedzy oraz przybliżania osiągnięć naukowych uczelni wyższych przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych uczniom w Małopolsce.  Celem projektu jest podniesienie u uczniów objętych projektem kompetencji kluczowych w szczególności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych.

      Projekt zakłada udział młodzieży w zajęciach w formule on-line prowadzonych przez wykładowców uczelni wyższych. Zajęcia odbywać się będą w pracowniach wyposażonych w sprzęt umożliwiający prowadzenie telekonferencji. Ponadto uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w kołach naukowych, na których pracować będą m.in. metodą eksperymentu. Możliwy będzie również udział w zajęciach stacjonarnych na uczelni.  Wszystkie formy wsparcia będą wykraczały poza podstawę programową z danego przedmiotu. Do prowadzenia zajęć zostaną zakupione pomoce dydaktyczne. Dzięki wykorzystaniu technologii TIK w edukacji możliwe będzie realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych, dotarcie z nimi do większej ilości uczniów oraz stworzenie podstaw do stałej współpracy szkół ponadgimnazjalnych z uczelniami wyższymi.

      Zapraszamy do składania ofert na zakupy do projektu

      zamowienie_ZS_4-1.pdf


    • Wizyty uczniów szkół podstawowych
     • Wizyty uczniów szkół podstawowych

     • Za nami kolejna wizyta uczniów klas ósmych.

      Tym razem gościliśmy SP z Witeradowa. Młodzież zapoznała się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Nr 4 oraz zwiedziła pracownie zawodowe. Dziękujemy za obecność i zapraszamy na Dzień Otwarty - tradycyjnie - w Tłusty czwartek.

    • "Trzecia misja uczelni"
     • "Trzecia misja uczelni"

     • 12.11.2019 uczniowie klasy IV,,B" Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w projekcie unijnym pt. "Trzecia misja uczelni", którego koordynatorem był mgr psychodietetyki, licencjonowany dietetyk kliniczny i pasjonat dietetyki sportowej Pan Piotr Pobłocki ze Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej w Katowicach. Klasa ukończyła kurs komponowania diety w systemie Aliant, poszerzając swoje umiejętności w zawodzie. Dziękujemy Pani Marcie Kocjan - Chmist za zaproszenie wyjątkowego gościa, a Justynie Filus i Weronice Motyce za opracowanie relacji:)

    • Konkurs Muzyczno-Recytatorski
     • Konkurs Muzyczno-Recytatorski

     • II miejsce dla Aleksandry Kałużnej w kategorii poezja śpiewana i wyróżnienie dla Kacpra Szlęzaka      w kategorii recytacja na XIII Powiatowym Konkursie Muzyczno - Recytatorskim organizowanym z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Gratulujemy!!!

    • Praktyka czyni mistrza
     • Praktyka czyni mistrza

     • Uczniowie klasy 3mzw i 2mt Szkoły Branżowej I Stopnia wraz z nauczycielami zawodu podjęli się upiększenia placu przed budynkiem szkoły. W miejscu, gdzie wcześniej znajdował się niewielki obszar zieleni pokrytej trawą postanowili zbudować ozdobny klomb wykończony cegłą klinkierową. Uczniowie pod nadzorem M. Dudzińskiej, U. Guzik, M. Kalińskiej oraz M. Cichonia wykonali wykop o długości 24 mb, szer. 0,5 m, wylali fundamenty z betonu, położyli izolację z folii a następnie ułożyli ściankę fundamentową z bloczków betonowych.

      Wykorzystując sprzyjające warunki pogodowe przystąpili do murowania ścianek z cegły klinkierowej. Wszystkie prace wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlaną. Przewidywany termin ukończenia prac na wiosnę przyszłego. Dziękujemy darczyńcom za dostarczone materiały

      1. Firma Grafit z Olkusza E. i C . Szczepara - cegły klinkierowe,
      2. Firma Atlas: zaprawy cementowe i zaprawy do klinkieru,
      3.  Firma Pro-Bet - bloczki betonowe
    • Wycieczka zawodoznawcza
     • Wycieczka zawodoznawcza

     • 30 października uczniowie klasy 3B TŻiUG zdobywali nowe doświadczenia zawodowe w Akademii Inspiracji Makro w Krakowie.Warsztaty "Szef dla młodych talentów"- Mikser Kulinarny skierowane były dla uczniów szkół gastronomicznych. Młodzież wzięła udział w szkoleniu dotyczącym umiejętności odnalezienia się na rynku pracy czyli przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej, napisania CV, właściwego zaprezentowania swojej osoby przed pracodawcą.

      W części praktycznej uczniowie pod czujnym okiem znakomitych szefów kuchni krakowskiej gastronomii - Pana Jana Filipczyka i Pana Zbigniewa Sonika, sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności kulinarne przygotowując potrawy z mięsa i ryb.Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni upominkami 

   • Kontakty

    • Zespół Szkół nr 4 w Olkusz, ul. Legionów Polskich 1
    • szkola@zs4olkusz.pl
    • (32) 643-09-33
    • Ul. Legionów Polskich 1 32-300 Olkusz Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych