• Pasje kulinarne

• Mąka pszenna 29 g
          • Mąka ziemniaczana 15 g
          • Kakao 9 g

Nagrzać piekarnik do 170 st. Białka ubić na sztywno, dodawać po łyżce cukru do całkowitego rozpuszczenia. Dodać kolejno po jednym żółtku. Przesiane mąki i kakao delikatnie wmieszać w powstałą masę. Przelać na wyłożoną papierem blachę. Piec ok. 15 min.

Krem pâtissière

• mleko 200 ml
          • sok i skórka z 1 pomarańczy
          • żółtka 3
          • mąka pszennej 20 g
          • mąki ziemniaczanej 10 g
          • cukier wanilinowy 1 opakowanie
          • cukier 90 g
          • masło 160 g

Mleko zagotować. Żółtka utrzeć z cukrem i cukrem wanilinowym. Do utartych z cukrem żółtek dodać mąkę, mąkę ziemniaczaną, sok oraz skórkę z 1 pomarańczy. Wszystko starannie mieszamy rózgą. Następnie dodać stopniowo zagotowane gorące mleko, cały czas mieszać. Masę wlać do garnka, który ponownie postawić na palniku. Cały czas mieszając, doprowadzić do zagotowania i zgęstnienia kremu. Zgęstniały krem ściągnąć z ognia. Odstawić do wystudzenia. Masło ubić mikserem. Do masła dodawać po łyżce budyniu pomarańczowego cały czas ubijając aż do powstania gładkiej masy.

Galaretka pomarańczowa

• Sok z wyciśnięty z 2 pomarańczy
          • Żelatyna 5 g
          • Zimna woda do żelatyny 25 g

Żelatynę namoczyć w zimnej wodzie. Sok z pomarańczy (przelać przez sito) zagotować. Do gorącego soku dodać masę żelatynową. Mieszać do rozpuszczenia żelatyny. Wylać na folię spożywczą na talerz. Odstawić do stężenia.

Zest z pomarańczy

•  Skórka otarta z 2 pomarańczy
          • Woda ½ szklanki
          • Cukier ½ szklanki

Skórkę z pomarańczy gotować w syropie cukrowym przez 20 min. Zest odsączyć. Zostawić do wystygnięcia

Poncz kawowy

•  Kawa rozpuszczalna 2 łyżeczki
          • Syrop pomarańczowy do smaku
          • Woda gorąca 200 ml

Kawę rozpuścić w gorącej wodzie. Dodać do smaku powstały z gotowania zestu syrop pomarańczowy. Odstawić do wystudzenia.

Krem z mascarpone

• Śmietana 30 % - 250 ml
          • Mascarpone 250 g
          • Cukier puder 2 łyżki
          • Ziarenka z 1 laski wanilii

Śmietanę ubić z mascarpone, cukrem i ziarenkami wanilii. Biszkopt nasączyć ponczem kawowym. Pośrodku wyłożyć galaretkę pomarańczową, wokół której wycisnąć krem pomarańczowy. Przykryć kolejną warstwą biszkoptu. Nasączyć. Udekorować kremem śmietankowym. Ozdobić zestem pomarańczowym, galaretką, listkami mięty.