• Kolejne podium dla Naszych Uczennic!

• 31 marca w I Liceum Ogólnokształcącym w Olkuszu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w XX Powiatowym Konkursie Historyczno- Literackim "Gloria victis" - "Chwała zwyciężonym". Tegoroczną edycję konkursu zorganizowaną z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego w kategorii: plakat z przesłaniem wygrały:1 miejsce - Natalia Matejko z kl. 4d, 2 miejsce - Martyna Piputa z kl. 2dOpiekunem merytorycznym uczennic był Pan Jarosław Gałka. Gratulujemy i jesteśmy dumni!

• Jubileuszowy "Wieczór wspomnień" 🎉

• ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ABSOLWENTÓW SZKOŁY ORAZ BYŁYCH PRACOWNIKÓW

"Pięknem tego świata są wspomnienia"...... Zapraszamy na Jubileuszowy "Wieczór wspomnień", który odbędzie się 22.04.23r. w godzinach 16.00-19.00 w ZS Nr 4. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 14.04.23r. Nr tel. 326430933

• Sukcesy, Sukcesy, Sukcesy 🎭👏👏👏

• W wyjątkowych okolicznościach Gali Międzynarodowego Dnia Teatru 2023 zostały wręczone nagrody w konkursach literackich 🎭Miło nam poinformować, że w VII Małopolskim Konkursie na Recenzję Teatralną zdobyliśmy aż trzy nagrody: I miejsce zdobył Błażej Januszek z klasy 4a, III miejsce zajęła Magdalena Sołtysik z klasy 4d 🙂 Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Noga również z klasy 4d. Natomiast w II Powiatowym Konkursie Literackim „Moja wersja zakończenia książki” wyróżnienie zdobyła Julia Drygała z klasy 3d 🙂 Opiekunem merytorycznym była Pani Renata Skubis - Kubańska. Gratulujemy

• Sukces w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Młody Mistrz Fryzjerstwa” 👏🧚‍♀️

• Julia Drygała z Nagrodą Dyrektora CKZiU w VIII Ogólnopolskim Konkursie „Młody Mistrz Fryzjerstwa”. Z dumą informujemy, że Julia Drygała, uczennica technikum usług fryzjerskich zdobyła nagrodę w konkursie fryzjerskim pt.: „Inspiracje czerpane z natury - motywy zwierzęce”. Nagroda jest tym cenniejsza, że w konkursie startowały 42 drużyny z całej Polski. Opiekunem merytorycznym była Pani Ewelina Kowalczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Kolejny sukces Naszych uczniów w konkursie „Mam zawód Mam fantazję”

• Gratulujemy naszym gastronomom, którzy wywalczyli III miejsce w konkurencji „Pstrąg ojcowski i dziki łosoś z korzenną nutą”. Reprezentowali nas Wiktoria Waluga i Łukasz Krawczyk z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Opiekunem merytorycznym była Pani Agata Kijak. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zimnej zakąski i dania głównego z pstrąga ojcowskiego i dzikiego łososia z korzenną nutą, na podstawie opracowanej przez siebie receptury. Konkurs organizowany jest w ramach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

• I miejsce w konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" 🏆

• I miejsce w konkursie "Mam zawód. Mam fantazję" dla Karoliny Kordaszewskiej i Julii Myjak z klasy 3e w branży budowlanej. Tegoroczny maraton konkursowy zakończył się wspaniałym I miejscem w konkurencji "Fantazje na ścianie" organizowanej w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Rywalizowało sześć drużyn dwuosobowych. Mając do dyspozycji zestawy pigmentów, farb, pędzli malarskich i dekoracyjnych oraz nieograniczoną wyobraźnię, uczniowie wykonywali autorskie kompozycje wykończenia ściany, łącząc technikę tynku z techniką malarską. Gratulujemy zwycięzcom

• XXV Ogólnopolskie Targi Edukacji 2023

• Uczniowie klas 4a i 4b uczestniczyli w XXV Ogólnopolskich Targach Edukacji 2023 organizowanych przez katowcką Fundację na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności Wśród Młodzieży VIRIBUS. Głównym celem imprezy jest prezentacja aktualnej oferty edukacyjnej na nowy rok akademicki. Targi odbywają się na Hali Widowiskowo Sportowej SPODEK w Katowicach. Uczestnicy wycieczki nie tylko zapoznali się z ofertami edukacyjnymi szkół wyższych, ale również mieli okazję do rozmów ze specjalistami doradztwa zawodowego przy Śląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Organizatorem wyjazdu był Pan Jarosław Galka, a opiekunem młodzieży - Pani Justyna Krzemień.

• „Moce Filozofów”

• Wyjątkowe spotkanie z panem dr Jakubem Synowcem nauczycielem akademickim na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który przyjął zaproszenie i przyjechał do Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu. Uczniowie z różnych klas mieli okazję wysłuchać wykładów i wziąć udział w dyskusji na interesujące tematy: „Moce Filozofów”, „Istnienie i życie przyszłych ludzi jako wyzwanie etyczne”, „Wolność i odpowiedzialność”. Okazuje się, że problemy filozoficzne to nie zamierzchła historia,nie abstrakcja, nie fanaberie grupy ludzi, a sprawy bardzo praktyczne i wiecznie aktualne. Zadaniem filozofa jest być krytycznym wobec wszystkiego, także siebie samego. Moc i istota filozofii polega na tym, iż jest ona lekarstwem na gwiazdorskie adorowania własnych przekonań. Daje wskazówki etyczne, niczym drogowskaz kieruje w stronę dobra, ale od nas zależy czy chcemy z takiej nauki korzystać. Problemy filozoficzne dotyczą każdego człowieka, bo przecież mamy różne poglądy, filozoficzne też. Wśród nich te najbardziej podstawowe np: mówiące o równości, o wolności, o odpowiedzialności, o wpływie doświadczeń przeszłości na wybory w przyszłości.

• Trochę kultury, proszę! Zakochani w teatrze i kulturze…

• Podczas wycieczki do Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uczniowie i opiekunowie zachwycili się doskonałą grą aktorską i świetną adaptacją dzieła Williama Szekspira „Poskromienie złośnicy”. Potwierdziło się, że klasyka jest ponadczasowa, gdyż skłania do refleksji, może bawić i przerażać jednocześnie. Miłym akcentem było spotkanie z aktorem - panem Przemysławem Kanią. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać teatr od kulis, spojrzeć na widownię z perspektywy artysty występującego na scenie oraz porozmawiać o codziennej pracy ludzi teatru. Bardzo dziękujemy!😊